Priznanje OŠ Stjepana Radića

Ministarstvo kulture i medija pohvalilo videonajavu knjige iz OŠ Stjepana Radića; Stigla i nagrada

Na Javni poziv učenicima osnovnih i srednjih škola za videonajave knjiga, koji Ministarstvo kulture i medija objavljuje kao jednu od mjera Akcijskog plana Nacionalne strategije poticanja čitanja kako bi doprinijeli razvoju kulture čitanja knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibliotekar kreativno je osmislila, snimila i prijavila simpatičnu videonajavu za knjigu Zorana Pongrašića ZAŠTO (NE) VOLIM BAJKE, a u kojoj je učenica 2. a razreda Sara Krstičević pokazala raskoš svoga glumačkog talenta. Sara je na ovogodišnjoj smotri Lidrano imala zapažen nastup izvodeći upravo Pongrašićev tekst, a za koji ju je pripremala učiteljica Ana Ćužić, dipl. uč. razredne nastave.

Klikom na fotografiju pogledajte videonajavu!

Kako to obično biva jedna dobra ideja rađa uvijek još jednu novu, a entuzijazam i radost kojima su knjižničarka, učiteljica i svi učenici 2. a razreda snimali i radili ovu videonajavu raširila se po cijeloj školi i sve do Centra za pružanje usluga u zajednici Metković koji skrbi o starijim i nemoćnim osobama. U samo dvije minute videonajave knjige ugurali su se sati veselja i smijeha koji dokazuju da i danas knjige i čitanje još uvijek pružaju neponovljiv izvor zabave i užitka.

Na ovogodišnji poziv pristigla je 131 prijava iz svih krajeva Hrvatske, što je pokazatelj interesa učenika za književnost i filmski medij. Učenici su pokazali i različit čitalački interes, tako da se među odabranim naslovima nalaze klasična, odnosno lektirna djela, kao i ona koja ukazuju na to da učenici prate i suvremenu književnu produkciju.

Povjerenstvo za vrednovanje pristiglih prijava radilo je u sastavu: filmski redatelj Ištvan Filaković, glumac Paško Vukasović i dramaturg Ivan Penović. Vodeći se kriterijima izvrsnosti, jasnoće i maštovitosti, nakon pregleda svih prijavljenih videonajava knjiga povjerenstvo je odabralo najbolje i pohvaljene filmske radove.

OŠ Stjepana Radića osim što je prva od dvije pohvaljene škole za vidonajavu knjige u kategoriji od 1. do 4. razreda, dobila je na poklon 45 slikovnica za školsku knjižnicu. Knjižničarka Ivana i učenici ne mogu sakriti svoje oduševljene, pa već smišljaju nove videonajave knjiga i s nestrpljenjem čekaju novi krug natječaja. Volimo se natjecati i pokazati koliko OŠ Stjepana Radića može biti uspješna.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 21. 6. 2024.

1.

« Srpanj 2024 »