NATJECANJA - Hrvatski jezik

ŠKOLSKO NATJECANJE IZ HRVATSKOGA JEZIKA

U njemu je ključ naše tajne skrit.

Slast je zboriti i pisati njime.

U njemu je naša čast i ime.

(Zlatko Tomičić)

U organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja te Agencije za odgoj i obrazovanje u našoj je školi 2. veljače 2017. godine s početkom u 13 sati održana školska razina Natjecanja iz hrvatskoga jezika.

Cilj je ovoga Natjecanja poticati učenike na proučavanje hrvatskoga jezika, usavršavanje jezične komunikacije i pismenosti, stvaranje zanimanja i za jezične sadržaje izvan propisanoga plana i programa te razvoj jezične kulture.

Na školskoj razini sudjelovalo je 20 učenika, 12 učenika sedmih razreda i 8 učenika osmih razreda, te njihovih pet učitelja (Tatjana Hazirović-Juračić, Dragan Sršen, Iva Stojić Dominiković, Manuela Šiljeg Malezija i Ines Vukoja).

Nakon što su učenici završili s pisanjem testa, članovi Školskog povjerenstva (Ines Vukoja, predsjednica, Tatjana Hazirović-Juračić, član i Iva Stojić Dominiković, član) pristupili su ispravku te objavili privremene, a zatim i konačne ljestvice poretka.

Natjecatelji su postigli izvrsne rezultate i još jednom pokazali kako se hrvatski jezik voli znanjem. Nadamo se da će oni najuspješniji biti pozvani na županijsku razinu koja će 6. ožujka 2017. godine biti organizirana u  OŠ Mokošica u Mokošici.

Čestitamo natjecateljima i njihovim učiteljima na uloženom trudu i postignutom uspjehu.

Predsjednica Školskog povjerenstva

Ines Vukoja, prof.

U privitku obavijesti nalaze se ljestvice konačnog poretka!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 3. 2. 2017.