13. veljače - DAN RADIJA

RADIO ŠKOLARAC - Radio OŠ Stjepana Radića

Na 36. sjednici Opće skupštine UNESCO je proglasio 13. veljače kao nadnevak kojim se obilježava Svjetski dan radija.

Upravo je 13. veljače odabran u znak sjećanja na 1946. godinu  kada je osnovan radio Ujedinjenih naroda. Cilj Svjetskog dana radija, podizanje je svijesti u javnosti i medijima o samoj vrijednost radija, poboljšanju međunarodne suradnje te osiguranja pristupa informacijama putem radija.

Radio je i dalje najdostupniji medij na svijetu te dopire do 94% stanovništva, a mi imamo sreću da u našem gradu Metkoviću imamo dvije radijske postaje: RADIO NARONA i RADIO DELTA. Međutim, nam ipak najdraži je naš školski radio, RADIO ŠKOLARAC kojeg već nekoliko godina s učenicima uspješno vodi učiteljica razredne nastave Aleksandra Lukić-Skelić. Iako Radio Školarac svoje kratke emisije emitira povremeno putem školskog razglasa, ekipa zaljubljenika u ovaj medij uspješno sudjeluje na smotri LiDraNo, a ostvarili su zapažene rezultate i na državnoj razini LiDraNa. Ove školske godine na istom natjecanju našu školu predstavljaju s radijskom emisijom NAŠ DAN HRVATSKOGA KAZALIŠTA. Na Županijskoj smotri koja će se održati u Dubrovniku 16 veljače s učiteljicom Aleksandrom odlazi i dvoje učenika, pravih radijskih majstora, Iva Mijić i Luka Martinović. Želimo im puno uspjeha i da pronađu pravu frekvenciju do državne razine.

Svim radijskim postajama i radijskim djelatnicima, a osobitom gradskim, s kojima izvrsno surađujemo, čestitamo Dan radija!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 13. 2. 2017.