Županijska natjecanja - POZIVI

Stižu pozivi na županijska natjecanja

Školska natjecanja su završila i kroz veljaču smo s nestrpljenjem očekivali pozive županijskih povjerenstava koji prema uspjehu i rezultatima na školskoj razini pozivaju najbolje učenike i mentore u Dubrovačko-neretvanskoj županiji. Iako je ove godine znatno smanjen broj učenika koji se pozivaju na županijska natjecanja, za OŠ Stjepana Radića nema zime. Svakodnevno nam stižu  pozivi, a naši učenici i učitelji obavljaju posljednje pripreme za veću razinu natjecanja. U veljači su održana 2 županijska natjecanja i to u informatici i smotri LiDraNo. Naših je 9 učenika sudjelovalo na Županijskom natjecanju iz informatike, od čega smo u dvije kategorije osvojili jedno prvo i jedno treće mjesto. I ostali učenici su ostvarili dobar rezultat. Na ovogodišnjem LiDraNu sudjelovalo je u četiri kategorije 24 naših učenika, a radijska emisija je predložena na državnu smotru. O ovim rezultatima smo ranije izvještavali na našim mrežnim stranicama.

U veljači očekujemo još tri županijska natjecanja: iz engleskog jezika, geografije i matematike.

Na Županijsko natjecanje iz engleskog jezika koje će se održati 21. veljače 2017. godine odlaze učenice Lucija Marević, 8.b s mentorom Tomislavom Tomićem, prof. i Paula Kozina, 8. e s mentoricom Julitom Bakalar. May the Force be with you!

Na županijskom natjecanje iz geografije  23. veljače 2017. sudjeluju čak 8 učenika od 5. do 8. razreda u pratnji mentorica Tilde Vekić, prof. i Sande Blatančić, prof.  Učenicima koji vole Geografiju Luki Popoviću, 6.b, Luciji Musulin, 5.e, Eriki Begić, 5.e, Vladimiru Cvitanoviću, 7.e, Stipi Šutalu, 8.e, Karlu Baji, 8.e i Petru Borovcu, 8.d želimo puno uspjeha. Sigurni smo da će oni znati pronaći pravi put do državne razine.

Matematika je uvijek bila naša jaka strana, a prema ovogodišnjem plasmanu na županijsko natjecanje čini nam se da će tako i ostati. Ukupno 10 učenika od 5. do 8. razreda u pratnji mentora Ranka Barbira, Ane Jovanović, Jasne Brnas Katić i Nede Grbavac sudjelovat će  28. veljače na Županijskom natjecanje iz matematike. Boje naše škole brane Petra Vladimir, 5d, Dominik Blaž Bakalar, 5.d, Valentina Šutalo, 5.a, Marko Planinić, 6.e, Luka Jurković, 6.e, Karlo Bajo, 8.e, Stipe Šutalo, 8.e,  Petar Blatančić Vuković, 6.a, Ivan Šprlje, 6.b i Barbara Medić, 8.a. Pitanje glasi:“ Tko će od njih desetero biti županijski prvak?“

Našim učenicima i mentorima želimo puno uspjeha, mirnu ruku, bistru glavu, maksimalnu koncentraciju i motivaciju. Vaši kolege učenici, učitelji,  stručni suradnici i ravnateljica navijaju za vas!

U ožujku objavljujemo pozive za ostala natjecanja.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 21. 2. 2017.