DRAŽVNO NATJECANJE IZ FIZIKE - Poziv

Na državno Natjecanje iz fizike pozvani Petar Borovac, Toni Ždrić i Stipe Šutalo; Prema broju pozvanih na državno natjecanje OŠ Stjepana Radića i nastavnica Renata najuspješniji u Republici Hrvatskoj

Na službenim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje Državno povjerenstvo je objavilo popis pozvanih učenika na državno Natjecanje iz fizike koje će se održati u Vinkovcima, od 2. do 5. svibnja 2017. godine. Povjerenstvo je popis pozvanih napravilo prema najboljim rezultatima koji su učenici u Republici Hrvatskoj ostvarili na natjecanju iz fizike za učenike 8. razreda. Pogled na popis pozvanih ostavio nas je bez daha i bez riječi. S obzirom da su na državno natjecanje pozvana naša tri učenika Petar Borovac, 8. d, Toni Žderić, 8. d i Stipe Šutalo, 8. e radi se o najvećem uspjehu naše škole otkad je ovoga natjecanja. Petar je na županijskom natjecanju iz fizike osvojio prvo mjesto, Toni drugo, a Stipe četvrto. Međutim, prema ostvarenim rezultatima, sasvim zasluženo, našli su se na popisu od 43 učenika koliko će ih sudjelovati na državnom natjecanju u Vinkovcima. Za ovakav uspjeh zaslužna je naša izvrsna nastavnica fizike Renata Obradović, prof. Njeno znanje, trud i zalaganje kojima motivira naše učenike i razvija interes i ljubav prema fizici doveli su do ovakvog vrhunskog rezultata i činjenice da je na državnoj razini mentorica najvećem broju učenika koji se natječu u istoj kategoriji.

Ponosi smo na ovakav rezultat, na Petra, Tonija i Stipu, nastavnicu Renatu koji su pokazali zavidno znanje i spremnost prihvatiti izazov ići do same završnice natjecanja.  Čestitamo im od srca!

Nema više nikakve sumnje, najbolji fizičari u ovom dijelu Hrvatske su učenici i nastavnica iz OŠ Stjepana Radića iz Metkovića. Našoj fantastičnoj četvorki želimo puno uspjeha. Želimo im da u ovih mjesec dana, koliko je preostalo do natjecanja, vježbaju punom snagom i sigurni smo da rezultati neće izostati. Iako će  na natjecanju jedni drugima biti konkurencija, navijamo za njih kao ekipu, kao OŠ Stjepana Radića, kao Metković!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 3. 4. 2017.