BESPLATNI UDŽBENICI ZA PRVAŠIĆE

Na prvoj sjednici Skupštine Dubrovačko-neretvanske županije donesena je Odluka o nabavci obveznih školskih udžbenika za učenike prvih razreda osnovnih škola kojima je osnivač Županija. Zbog poticanja pozitivnih demografskih procesa u  Hrvatskoj,  koje podupire Dubrovačko-neretvanska županija, izrađena je Studija demografskog razvoja Dubrovačko-neretvanske županije koja je dala preporuke za provedbu demografske revitalizacije. U svrhu poticanja demografske obnove na svom području,  Dubrovačko-neretvanska županija provodi navedenu mjeru s ciljem potpore obiteljima prvašića. Sukladno navedenoj Odluci, nabavku udžbenika organiziraju samostalno osnovnoškolske ustanove.

U srijedu 19. srpnja 2017. g. u Dubrobniku župan Nikola Dobroslavić potpisao je ugovore s ravnateljima iz 25 osnovnih škola kojima je osnivač Županija o dodjeli besplatnih udžbenika za učenike prvih razreda. Sastanku su nazočili i zamjenica župana Žaklina Marević, pročelnica Upravnog odjela za međugeneracijsku solidarnost, branitelje i obitelj Nina Skurić te v.d. pročelnice Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost i šport Ana Čeović. Uz financiranje obveznih školskih udžbenika za učenike 1. razreda,  Dubrovačko-neretvanska županija nastavlja provoditi program jednokratne potpore svim obiteljima s prebivalištem u Dubrovačko-neretvanskoj županiji koje su  korisnici dječjeg doplatka  za  četvero i više djece.  Dubrovačko-neretvanska županija  prepoznala je pitanje demografske obnove kao strateško pitanje od nacionalnog značaja te provedbom navedenih programskih aktivnosti želi doprinjeti rješavanju ovog složenog problema, ključnog za opstanak i razvoj Hrvatske.

NAPOMENA

Mole se roditelji učenika koji u šk.g. 2017./2018. upisuju 1. razred u OŠ Stjepana Radića da ne naručuju udžbenike u knjižarama, a u slučaju da su to već napravili, narudžbu je potrebno povući jer proces nabave knjiga obavlja Škola.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 7. 2017.