Projekt iz Engleskoga jezika

Cultural heritage in Croatia

Ove školske godine učitelji engleskog jezika (Marija Mijić, Julita Bakalar, Pava Grmoja, Danijela Vučina, Oriana Biloš i Kata Jelačić) odlučili su provesti projekt pod nazivom Cultural heritage (Kulturno nasljeđe). Ciljevi projekta su: poticanje učenika na samostalno istraživanje, razvijanje učeničke suradnje potičući timski rad odnosno rad u grupi, poboljšavanje komunikacijskih vještina i motivacije učenika za učenje stranog jezika, upoznavanje učenika s mjestima u Hrvatskoj i u zemljama engleskog govornog područja koja se nalaze na popisu Svjetske kulturne baštine, proširivanje znanja učenika o kulturi i kulturnom nasljeđu zemlje u kojoj žive te osvještavanje potrebe za zaštitom nematerijalnih dobara.

Piše uč. engleskoga jezika Kata Jelačić, prof.

Klikom na OPŠIRNIJE pročitajte više informacija o projektu i pogledajte fotogaleriju!

Tijekom rujna učenici 8.c, 8.d i 8.e razreda su sa svojim učiteljicom Katom Jelačić proveli projekt pod nazivom Cultural heritage in Croatia u svojim razredima na satovima engleskog jezika. Učenici su imali petnaest dana da istraže mjesta u Hrvatskoj koja se nalaze na UNESCO-vom popisu Svjetske kulturne baštine. Nakon toga su na satu engleskog jezika u grupama pa 6-7 učenika vadili nove riječi iz rječnika (vidi slike u galeriji). Nakon obrade teksta učenici su prezentirali naučene sadržaje na nastavi pomoću izrade plakata i/ili PowerPoint prezentacija te referata. Stečeno znanje i prikupljene materijale učenici su primijenili u nastavi u svrhu poboljšanja kvalitete rada. Nerijetki su priznali da su se pritom i zabavili. Sve možete vidjeti u našoj galeriji slika.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 2. 10. 2017.