NAJAVA

Filmski program za djecu i mlade 7. kontinent stiže u Metkoviću i OŠ Stjepana Radića

Udruga Djeca susreću umjetnost, u okviru filmskoga programa Sedmi kontinent, djeci i mladima, odgojiteljima, učiteljima i nastavnicima predstavlja recentne filmske klasike, kao i hrvatski suvremeni film. Program je nazvan prema igranome filmu Sedmi kontinent jedinoga hrvatskog oskarovca Dušana Vukotića. Filmska priča o djeci na putu prema kontinentu na kojemu će vrijediti samo njihova pravila savršeno odgovara želji Udruge da djeca, potaknuta njihovim filmovima, započnu svoja vlastita putovanja u otkrivanju novih svjetova. Cilj  je ovoga programa približiti filmsku umjetnost djeci iz cijele Hrvatske, posebice djeci iz manjih sredina kojima ovakvi sadržaji nisu lako dostupni.  „Putujuća“ varijanta programa Sedmi kontinent započela je  2014. godine u suradnji s  nezavisnim digitaliziranim kinoprikazivačima s prostora cijele države, a za naše učenike od 1. do 8. razreda filmske projekcije i radionice održat će se u Gradskom kulturnom središtu, 5. i 6. listopada 2017. godine.

Najmlađi, učenici 1. i 2. razreda, gledat će  dobitnika mnogih europskih i svjetskih nagrada, animirani film Ernest i Celestina. Iako ovaj film pripada  recentnoj europskoj produkciji, zbog svoje klasične animacije podsjeća na vrijeme rukom crtanih filmova. Izuzetno zabavan, njemački suvremeni igrani film Krokodili iz predgrađa predviđen je za učenike 3., 4. i 5. razreda. Program za više razrede osnovne škole, 6., 7. i 8 razred,  donosi film Ovisnik o internetu koji na kreativan način obrađuje temu ovisnosti o internetu. U ovom dokumentarnom filmu izuzetno aktualne tematike učenici će imati priliku upoznati se s prvim kampom za odvikavanje od interneta.

Nakon gledanja filma, slijedit će  interaktivni razgovor s gostom-stručnjakom (scenaristom, glumcem, snimateljem, redateljem, filmskim kritičarom…), a na zanimljivosti istaknute u razgovoru nadovezat će se i filmske radionice ili filmske analize u trajanju od jednoga školskog SATA.

Veselimo se susretu s filmskim znalcima i dolasku 7. kontinenta u naš grad!

U privitku (pod OPŠIRNIJE) možete pogledati hodogram aktivnosti i raspored održavanja nastave za 5. i 6. listopada, a o aktivnostima Udruge djeca sreću umjetnost i programu 7. kontinent pročitajte klikom na OVDJE.

Priloženi dokumenti:
Hodogram_aktivnosti.pdf (69.46 KB)
RASPORED,_smj._A,_5._i_6.10..docx (527.06 KB)
RASPORED-smj.B_5.i_6.10..docx (523.75 KB)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 2. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »