Izvanučionička nastava područnih škola iz Bijelog Vira i Mliništa

Učenici područnih škola Bijeli Vir i Mlinište posjetili su Javnu vatrogasnu postrojbu u Metkoviću. Cilj našega posjeta bio je upoznavanje s ovim opasnim i plemenitim zanimanjem. U pratnji svojih učiteljica Ane, Ivane i Ivanke naši su učenici uživali u zanimljivom i dinamičnom školskom satu. Naši domaćini – vatrogasci ljubazno su nas dočekali i pokazali nam svoje prostorije, vozila, opremu i sve što je potrebno za hitne intervencije u našoj općini.

Učenici su pažljivo slušali, a svoje zanimanje i znatiželju pokazali su postavljajući mnogobrojna pitanja. Za kraj posjeta vatrogasci su ih provozali u košarama (neki su pokazali strah, a neki neizmjernu hrabrost).

Naši učenici toliko su se oduševili ovim posjetom da su u budućnosti poželjeli postati vatrogasci. Ovom prilikom zahvaljujemo se pripadnicima JVP Metković na njihovom vremenu, strpljenju i gostoprimstvu.

Nakon ovog ugodnog iskustva uputili smo se u Gradsku knjižnicu u Metkoviću i na taj način obilježili Mjesec hrvatske knjige.

Naše drage i susretljive knjižničarke pokazale su nam kojim se sve aktivnostima možemo baviti i što sve možemo doživjeti u ugodnom prostoru knjižnice. Prvaši i drugaši uživali su prelistavajući šarene, zvučne, trodimenzionalne slikovnice i mnoge druge knjige iz bogatog knjižničkog fonda. Trećaši i četvrtaši pobliže su se upoznali i naučili se služiti pravopisom, rječnikom i encikolopedijama, što će im zasigurno koristiti u nastavku školovanja.

Oduševljeni viđenim i doživljenim obećali smo doći opet.

Edukativna i zanimljiva izvanučionička nastava, u kojoj su podjednako uživali naši učenici i učiteljice, je iza nas. Radujemo se i s nestrpljenjem očekujemo buduće!

Piše učiteljica razredne nastave Ana Ćužić, dipl. uč.

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte fotogaleriju!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 17. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »