Izvanučionička nastava 2. d i 2. e

Učenici  2. d i 2. e razreda sa svojim učiteljicama Marijanom Curić i Valentinom Crnčević, u petak  17. studenoga 2017. godine posjetili  su Vatrogasni dom u Metkoviću. Vatrogasci  su nas srdačno dočekali i djeci su zorno usmeno i praktično predstavili materijale i sredstva kojima se koriste u svom radu, način rada s njima i namjenu.

Učenici su aktivno sudjelovali  u nastavi te su svojim pitanjima pokazali znatiželju u spoznavanju novih sadržaja.  Na temu Zaštita od požara koja pripada Prirodi i društvu, učenici trebaju znati razlikovati vatru od požara, uočiti opasnost i štetnost od požara, saznati mjere opreza, znati  telefonski broj  vatrogasne službe, poslati pravilnu poruku o mjestu požara.  Trebaju  poznavati značenja  pojmova  požar, vatrogasci i vatrogasni uređaj.

Učenici su tijekom izvanučioničke nastave naučili više od toga što trebaju znati, a za kraj su ih vatrogasci podizali u dizalici te su im tako priuštili još jedan lijepi doživljaj. Učiteljice se zahvaljuju djelatnicima Vatrogasnog doma na lijepom i srdačnom prijemu.Sadržaji rada, osim što pripadaju Prirodi i društvu, uvršteni su u međupredmetnu nastavu   Građanskog odgoja.

Piše uč. razredne nastave Marijana Curić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 11. 2017.