MEĐUNARODNI KADETSKI ŠAHOVSKI TURNIR U ČAPLJINI

Marin Kljusurić pobjednik Međunarodnog šahovskog turnira; Mihael Borna Bjeliš treći

U prostorijama Šahovskog kluba Čapljinau Čapljini 10.p rosinca 2017 god. održan je pojedinačni Međunarodni kadetski šahovski turnir na kojem su nastupili kadeti iz  ŠK Brotnjo iz Čitluka, ŠK Zrinjski iz Mostara, ŠK Čapljina iz Čapljine i polaznici Škole šaha iz OŠ Stjepana Radića iz Metkovića. U konkurenciji 21 igrača najviše bodova (6 iz 7 odigranih partija) osvojio je Marin Kljusurić, učenik 7.c razreda OŠ Stjepana Radića iz Metkovića. Drugo mjesto je zauzela Anamarija Gavran iz ŠK Zrinjski, Mostar s osvojenih 5,5 bodova dok je treće mjesto pripalo najmlađem igraču Mihaelu Borni Bjelišu učeniku 1.d razreda OŠ Stjepana Radića iz Metkovića s osvojenih 5 bodova. Među nagrađenim igračima su bili i Jakov Šiljeg učenik 3.e razreda koji je u svojoj kategoriji osvojio 4 boda  i Roko Šušnjar učenik 2.a razreda s osvojena 3 boda.

Na turniru su uspješno nastupili i Dominik Blaž Bakalar učenik 6.d razreda koji je osvojio 4 boda i Ante Crnjac učenik 4.c razreda koji je osvojio 3 boda.

Ovaj uspjeh mladih šahista OŠ Stjepana Radića jedan je od najboljih pojedinačnih nastupa u trogodišnjem radu koji su učenici ostvarili uz potporu svojih roditelja i voditelja Škole šaha u OŠ Stjepana Radića gospodina  Slavka Bakalara. Naši učenici su odmjerili snage s učenicima koji imaju nastupe za svoje klubove pa se tako nadamo da će i u Metkoviću biti osnovan šahovski klub jer ovaj mladi naraštaj nadarenih šahista to zaslužuje.