Psihologinja Silvija Vidojević obilježila je 11. Tjedan psihologije s učenicima prvih razreda

Od 19. do 25. veljače 2018. godine u Hrvatskoj  obilježavao se 11. Tjedan psihologije u organizaciji Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva. Povodom 11. Tjedna psihologije u našoj školi psihologinja Silvija Vidojević održala je radionice na temu Izražavanje osjećaja bojom za učenike prvih razreda. Ovim radionicama skrenula je pažnju na važnost izražavanja osjećaja. Djeca su naučila 4 osnovna osjećaja – radost, tuga, strah i ljutnja, te su imala priliku kreativno izraziti odabrani osjećaj onako kako su ga doživjela – linijom, bojom i oblikom. Govorili su o sebi i svojim emocijama kroz sadržaj crteža, kao i kroz izbor boja. Likovna izražajnost može  biti pomoć djetetu kako se osloboditi psihičke napetosti odnosno emocija s kojima se teže nosi, npr. strah, tuga... Dijete koje prepoznaje i razumije svoje osjećaje lakše iskazuje svoje potrebe i pronalaze prihvatljiva rješenja problema. Suprotno tome, djeca koja ne prepoznaju svoje i tuđe osjećaje najčešće neprihvatljivo rješavaju probleme. Rano učenje o prepoznavanju emocija, te njihovo izražavanje osobito je važno za zdrav emocionalni razvoj djece.

objavio: Administrator   datum: 27. 2. 2018.