Županijsko natjecanje - TEHNIČKA KULTURA

Veronika Brečić, Jure Zloić, Luka Popović i Petar Blatančić Vuković novi županijski prvaci!

Već i vrapci znaju da je u ovaj dio Hrvatske pravi rasadnik talentiranih mladih tehničara, a većina ih je upravo iz OŠ Stjepana Radića predvođeni neponovljivom nastavnicom Marinom Nikolić. To potvrđuje i ovogodišnji rezultat: četiri prva mjesta, jedno drugo i pet trećih.

Županijsko natjecanje održano je u OŠ don Mihovila Pavlinovića u Metkoviću 2. ožujka 2018. godine, a natjecali su se učenici od 5. do 8. razreda u različitim kategorijama i to u znanju, izradi tehničke tvorevine i predstavljanju tehničke tvorevine.

Na Županijskom natjecanju iz tehničke kulture od 9 učenika, koliko ih je sudjelovalo iz OŠ Stjepana Radića, 4 učenika zauzela su prva mjesta i okitili se titulom županijskoga prvaka u pojedinim kategorijama natjecanja. Radićevu fantastičnu četvorku čine Veronika Brečić, 6. b (kategorija Graditeljstvo), Jure Zloić, 7. b (kategorija Strojarske konstrukcije), Luka Popović, 7. b (kategorija Fotografija) i Petar Blatančić Vuković, 7. a (kategorija Obrada materijala).

Preostalih 5 učenika rasporedilo se na 2. i 3. mjestu. Tako je Leona Medak, 5. c (kategorija Modelarstvo i maketarstvo) zauzela 3. mjesto, Viktor Matičević, 8. b osvojio je  2., a Ivica Grbavac, 8. a 3. mjesto u kategoriji Elektrotehnike,  Matea Pavlović, 8. a  3. mjesto u kategoriji Fotografija i Ivan Šprlje, 7. b 3. mjesto u kategoriji Modelarstvo uporabnih tvorevina.  Da se učitelj prepoznaje po učenicima, stara je poslovica, a nastavnica tehničke kulture i informatike Marina Nikolić, prof. poznato je i priznato ime u zajednici učitelja tehničke kulture u cijeloj Hrvatskoj. Kontinuitet vrhunskih rezultata mnogobrojnih učenika koji sudjeluju svake godine na Državnom natjecanju, ali i mentorstvo učenicima koji su se okitili titulom državnog prvaka, s pravom nastavnicu Marinu stavljaju među najuspješnije mentore. U svojim je učenicima nastavnica Marina prepoznala je veliki potencijal, ambiciju, motiviranost i snažnu volju za radom, učenjem i zbog toga nisu izostali ni vrhunski rezultati. Veroniki, Juri, Luki i Petru želimo puno uspjeha na državnom natjecanju.

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte fotogaleriju!

Ivan Šprlje

Ivica Grbavac

Jure Zloić

Leona Medak

Luka Popović

Matea Pavlović

Petar Blatančić Vuković

Veronika Brečić

Viktor Matičević

objavio: Ivana Čarapina   datum: 5. 3. 2018.