IZiVANNASTAVNE AKTIVNOSTI - Male pletilje

PLETENJE OPUŠTA - dokazali učenici OŠ Stjepana Radića

Učenici 1. e razreda učiteljice Anke Milinković svoju su kreativnost pokazali u izradi uskrsnih košarica od raznobojnih komadića tkanine. Rad u parovima pridonio je veseloj i opuštajućoj atmosferi u kojoj su, kao rezultat, nastala prava mala umjetnička djela.

Skupina Male pletilje počela je s radom 2013. godine na inicijativu učiteljice Anke Milinković. U početku je djelovala samo u razrednom okruženju učiteljice Anke, a kasnije kao izvannastavna aktivnost. Zainteresiranih je bilo svakim danom sve više pa je bilo teško uskladiti vrijeme održavanja za mlađe i starije učenike koji su htjeli naučiti plesti. Susret pletilja održava se jednom tjednom, jedan tjedan prije, a drugi poslije nastave. Iako pletenje s dvije igle zna biti vrlo teško, učeničke ručice, na početku malo teže, a kasnije s lakoćom, nižu očicu do očice.

Pogledajte fotogaleriju klikom na OVDJE.

Predrasude o muškim i ženskim poslovima nestajale su međusobnim  pomaganjem dječaka i djevojčica u stvaranju pletenih rukotvorina. Najvažnije je da rad malih pletilja nije doprinio samo  stvaranju poduzetničkog duha već i socijalizaciji, veselom i opuštajućem druženju različitih uzrasta djece koji su nakratko pobjegli od tehnologije kojoj su svakodnevno izloženi.

Piše uč. razredne nastave Anka Milinković

objavio: Ivana Čarapina   datum: 12. 4. 2018.

« Ožujak 2024 »