DANI MEDIJSKE PISMENOSTI

Medijska pismenost jedna je od ključnih vještina za život u 21. stoljeću, potrebna jednako i djeci i odraslima, da bi znali medije koristiti za svoje i opće dobro. Da bi što više djece dobilo priliku upoznati se s osnovama medijske pismenosti, Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja, u suradnji s brojnim partnerima i medijskim kućama pokreću Dane medijske pismenosti.

Od 19. do 21. travnja 2018., ali i tijekom cijele druge polovice travnja pa i početkom svibnja u više od 30 gradova Hrvatske, u vrtićima, školama, na fakultetima, u kinima, knjižnicama i udrugama održavaju se brojne aktivnosti i događanja kojima je cilj educirati i informirati djecu, roditelje, odgojitelje i nastavnike o raznim aspektima medijske pismenosti.

U petak 20. travnja 2018. godine s početkom u 19 sati u Gradskoj knjižnici Metković predavanja će održati osnovnoškolske i srednjoškolske profesorice koje se bave područjem medijske pismenosti:

ROSANDA LOVRIĆ, prof. ---„Mediji u obrazovanju“

IVANA ČARAPINA, prof. i dipl. bibl. --- „Društvene mreže kao novi trend komuniciranja“

NIKOLINA VUGDELIJA, prof. --- „Kako odgojiti kritičke korisnike medijskih sadržaja?“

objavio: Ivana Čarapina   datum: 18. 4. 2018.