PRIRODOSLOVNI MUZEJ METKOVIĆ - Poziv na radionicu

Mali cvjetni vrt za pčelicu

U subotu, 21. travnja 2018. godine, u 10 sati u vrtu Prirodoslovnoga muzeja Metković održati će se  radionica za velike i male vrtlare.

Iz Prirodoslovnog muzeja Metković objašnjavaju: "Ističući povezanost čovjeka i najmarljivijih letača na svijetu, Albert Einstein rekao je da ljudska vrsta ne bi preživjela duže od četiri godine kada bi nestalo pčela. Pčele oprašuju više od stotinu biljnih vrsta i bez njih bi mnoštvo tih vrsta nestalo. Samim time, nestalo bi i namirnica neophodnih za ljudsku i životinjsku prehranu, što bi bila nenadoknadiva katastrofa. Pesticidi, bolesti, globalno zatopljenje i intenzivan poljoprivredni uzgoj dovele su do drastičnog pada pčelinjih zajednica, pa ih je tako sada manje za gotovo 30%. Ovaj je broj postao značajan svjetski problem.

Svatko od nas može pomoći u očuvanju pčelinjih zajednica, i to tako da izgradi jedan mali dio pčelinjeg svijeta - sadeći raznoliko bilje i cvijeće na livadama, u parkovima, uz cestu, u šumama, na poljima, u svojim vrtovima. Pčelama treba zdrava prehrana, jednako kao što je potrebna i nama. Ako im je omogućimo, na taj način čuvamo i našu zdravu budućnost.

Naučiti ćemo koje cvjetne biljke najradije posjećuju pčele, zašto je važno u vrtu za vrućih dana ostaviti plitki tanjurić sa vodom, oslikati ćemo cvjetne posudice, posaditi presadnice, posijati sjeme i naučiti brinuti o posađenom bilju."

Pozivamo sve zaineresirane učenike da se odazovu pozivu i dođu u subotu na radionicu!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 19. 4. 2018.