6. listopada – SVJETSKI DAN CEREBRALNE PARALIZE

MI SMO OVDJE!

S nestrpljenjem smo dočekali prvi tjedan u listopadu koji je sad već tradicionalno rezerviran za obilježavanje Svjetskog dana cerebralne paralize. Rado smo prihvatili poziv Udruge „Leptirići“, te smo sa svojim učiteljicama rehabilitatoricama Petrom Talajić i Antonelom Markotić te našim asistenticama nazočili radionicama.  Ove godine su nam se pridružili učenici 3. a, b i c razred sa svojim učiteljicama Josipom Đerek, Ivonom Vujicom i Anjom Batinović.

U Udruzi su nas dočekali članovi Udruge s terapeutkinjama Sanjom Jurinović i Irenom Obradović,  dok su Mara Jurković, učenica 3. razreda Srednje škole Metković i Marijo Jurković, predsjednik Udruge kratkim predavanjem učenicima približili cerebralnu paralizu. Na samom uvodu Mara nam je odgovorila na pitanja što je to cerebralna paraliza, koji su simptomi te koje su najčešće poteškoće s kojima se i sama bori. Mara na sebi svojstven način vrlo simpatično i toplo priča o poteškoćama koje joj donosi cerebralna paraliza, no ona je pronašla „lijek“ -  vedar duh, optimizam i puno smijeha. I ovaj put Mara nas je oduševila, smijeh je odzvanjao Udrugom. Od Mare smo danas puno naučili!

Na radionicama smo dobili svi zadatke gdje smo mogli pokazati i svoju kreativnu stranu.

Za kraj su nam članovi udruge pripremili bogatu zakusku, a kao šećer na kraju uslijedila je  torta.

Hvala svim članovima udruge na pozivu i  veselimo se ponovnom susretu!

Piše uč. rehabilitator Antonela Markotić, prof.reh.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 9. 10. 2018.