Međunarodni ekipni šahovski turnir - DANI MANDARINA, OPUZEN 2018.

U sklopu proslave Dana mandarina, u Srednjoj poljoprivrednoj i tehničkoj školi u Opuzenu u nedjelju 20. listopada 2018. godine odigran je međunarodni ekipni šahovski turnir. Nastupile su ekipe ŠK Brotnjo iz Čitluka (BiH), ŠK Čapljina iz Čapljine (BiH), ŠK Zrinjski iz Mostara (BiH), OŠ Stjepana Radića iz Metkovića i OŠ Opuzen iz Opuzena. Svaka ekipa broji 4 člana,  a sustav igre je bio svatko sa svakim uz tempo 15 min po igraču. Najbolju igru ovaj put prikazali su mladi igrači ŠK Brotnjo iz Čitluka s osvojenih 8 bodova, druga je bila ekipa  ŠK Čapljina s osvojenih 5 bodova, dok je treće mjesto zauzela ekipa OŠ Stjepana Radića iz Metkovića s osvojena 3 boda. Za ekipu OŠ Stjepana Radića nastupili su slijedeći igrači: Marin Kljusurić ( 8.c), Mihael Borna Bjeliš (2.d), Jakov Šiljeg (4.e) Ante Crnjac (5.c), Josip Jurić (3.b), Jakov Crnjac (1.e), Lovro Matoković (6.b) i Anja Žderić (4.a).

Ovim turnirom iskorištena je prilika  da se uvedu i drugi polaznici Škole šaha u OŠ Stjepana Radića jer svakako to i zaslužuju, a što su pokazali ostvareni rezultati. Pobjednicima su uručene prigodne nagrade, a druženje je nastavljeno uz domjenak. Ovaj turnir se održava treću godinu zaredom i postao je atrakcija u dolini Neretve.

Organizacija turnira bila je odlična uz pohvale ravnateljici gospođi Ivani Filipović od voditelja svih ekipa koji su sudjelovali na ovoj manifestaciji.

Piše voditelj Škole šaha Slavko Bakalar, vanjski suradnik OŠ Stjepana Radića

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte fotogaleriju!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »