31. listopada - MEĐUNARODNI DAN ŠTEDNJE

Tijekom listopada učenici 4.d razreda realizirali su projekt MJESEC ŠTEDNJE.

Od 1. listopada zarađivali su novac obavljajući kućanske poslove po cjeniku dogovorenom s roditeljima na roditeljskom sastanku tako da je bio jednak za sve učenike. Svaki tjedan dobivali su novce koje su čuvali u kasicama, a koje su sami izradili na satu Likovne kulture. Cilj projekta bio je poticanje financijske pismenosti od najranije dobi koja podrazumijeva razumno trošenje novaca i štednju. Također su ponovili značenje usvojenih pojmova koje su obradili tijekom prijašnjih projekata, poput: štedljiv, kredit, kamata, banka, kasica… Za vrijeme Sata razrednika izradili su plakat i objasnili kako i zašto se počeo obilježavati Međunarodni dan štednje.

Na kraju projekta, 31. listopada, posjetili su Erste banku gdje ih je dočekao direktor poslovnice gospodin Damir Vekić i podijelio im prigodne poklone. U banci je izabrana najljepša učenička kasica i proglašen je pobjednik mjeseca štednje. Za to su posebno nagrađeni David Leontić i Ivo Mijić. Nakon toga prošetali su poslovnicom, ušli su u trezor i bili s druge strane pultova kako bi vidjeli što i kako rade djelatnici banke.

Učenici su bili oduševljeni i zajedno sa svojom učiteljicom Aleksandrom Lukić-Skelić zahvalili su gospodinu Vekiću na gostoprimstvu i darovima.

Piše uč. razredne nastave Aleksandra Lukić- Skelić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 1. 11. 2018.