Predstavljanje zbornika "Na koljenima djeda i bake"

KJARA KEŽIĆ, učenica 6. e razreda OŠ Stjepana Radića dobila priznanje i prvu nagradu na likovno – literarnom natječaju

U organizaciji Katehetskog ureda Splitsko – makarske nadbiskupije, 5. prosinca 2019. svečano je predstavljen Zbornik učeničkih literarnih i likovnih radova „Na koljenima djeda i bake“. Ovaj zbornik plod je učeničkih radova u svim školama na području Splitsko – makarske nadbiskupije i u njemu su objavljeni najbolji od 1200 pristiglih radova.  U zborniku „Na koljenima djeda i bake“, koji je na 226 stranica objedinio 303 literarna i 84 likovna rada, nalazi se i 5 radova učenika Osnovne škole Stjepana Radića, Metković, a to su radovi učenika pod vodstvom mentorice vjeroučiteljice Elene Jelčić - Sulić: Ante Crnjac (5.r), Jure Paponja (5.r.), Kjara Kežić (5.r.), Mia Glavinić (5.r.) i učiteljice Hrvatskog jezika Ive Stojić – Dominiković: Leona Medak (6.r.).

Piše vjeroučiteljica Elena Jelčić-Sulić, dipl. kateheta

Nadbiskup Splitsko – makarski, mons. Marin Barišić je istaknuo kako je uživao čitajući ovaj zbornik te kako se kroz riječi i slike prisjetio i svojih bake i djeda. „Iz ovih stranica izvire ljepota međugeneracijske solidarnosti i suživota, a upravo naslov izražava najljepšu sliku odrastanja s djedom i bakom – na koljenima nas drže, pričaju nam i prenose svoja životna iskustva. Djed i baka su obiteljsko zlato i srebro i bez njih bismo doista bili siromašni. Oni prenose vrednote i na njih nas upućuju. I kada im se zaustavi zemaljski put, oni su putokaz svojim unucima“, kazao je nadbiskup. Potom je uslijedilo proglašenje najboljih likovnih i literarnih radova u tri kategorije: po tri najbolja rada u razrednoj nastavi, po tri rada u kategoriji od 5. do 8. razreda osnovne škole i po tri rada u kategoriji srednjih škola. Rad „Žuljave ruke moga djeda“ učenice Kjare Kežić je proglašen najboljim literarnim radom u kategoriji od 5. do 8. razreda. Učenici Kjari i njezinoj mentorici Eleni Jelčić – Sulić nadbiskup Marin Barišić je uručio priznanja i nagrade.

Ponosni smo na našu darovitu učenicu Kjaru, kao i na brojne druge talentirane učenike naše škole koji se rado uključuju u natječaje. Vjeroučenici naše škole sudjeluju u likovno - literarnom natječaju tri godine, a već su osvojili dvije nagrade (1.nagrada ove godine i 3.nagrada 2017.), što je veliki uspjeh. Čestitamo svim učenicima!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 12. 2019.