Državna natjecanja - ŠAH

Šahisti OŠ Stjepana Radića nastupili na završnici Državnoga prvenstva u šahu

Hrvatski školski sportski savez (HŠSS) nacionalni je školski sportski savez u koji se udružuju županijski školski sportski savezi i Školski sportski savez Grada Zagreba. Jedan od ciljeva HŠSS-a je organizacija natjecanja školskih sportskih društava na nacionalnoj razini. Tako jedno natjecanje, završnica Državnoga prvenstva školskih sportskih društava u šahu za školsku godinu 2019./2020., održalo se  4. i 5. veljače 2020. godine u Trogiru. Na natjecanju su sudjelovale 24 ekipe dječaka i 24 ekipe djevojčica. Sudionici su pravo nastupa stekli osvajanjem naslova prvaka svoje županije. Kao županijski prvaci Dubrovačko-neretvanske županije nastupili su i šahisti OŠ Stjepana Radića okupljeni u Školskom sportskom društvu „Predolac“ koji u školi vodi uč. tjelesne i zdravstvene kulture Boris Brčić, prof.  Ekipu šahista OŠ Stjepana Radića nastupila je u sastavu: DOMINIK BLAŽ BAKALAR, JAKOV ŠILJEG, MIHAEL BORNA BJELIŠ i ANTE CRNJAC.

Na završnici Državnoga prvenstva naši su šahisti odigrali 6 kola prema švicarskom sustavu natjecanja, te ostvarili 3. pobjede, 1. remi i 2. poraza. S obzirom da nakon šest kola najboljih 8 ekipa ulaze u završnicu, našim je učenicima finale promaklo za dlaku te su ulazak u završnicu propustili nakon pobjede u posljednjem, vrlo dramatičnom, kolu. Na kraju su zauzeli 9. mjesto. S obzirom da je ovo drugi put da naša škola ima svoje predstavnike na državnom Prvenstvu u šahu , i da su naši učenici bila najmlađa ekipa na turniru, sigurni smo da u budućnosti možemo očekivati sjajne rezultate jer su pokazali izvrsnu igru, a novo iskustvo ovakvoga natjecanja bit će im dragocjeno. Pod voditeljstvom vanjskoga suradnika OŠ Stjepana Radića Slavka Bakalara koji već nekoliko godina uspješno, s puno žara i entuzijazma, vodi Školu šaha naši su učenici ostvarili vrlo uspješne rezultate na domaćim i inozemnim natjecanjima i sigurni smo da će uz ove već iskusne šahiste, ovakav uspjeh motivirati i druge učenike da usavrše svoje šahovsko umijeće. Za izvrstan rezultat i predstavljanje OŠ Stjepana Radića na najvišoj razini natjecanja upućujemo iskrene čestitke učenicima, njihovom voditelju Slavku Bakalaru i voditelju ŠSD „Predolac“ Borisu Brčiću.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 6. 2. 2020.

« Ožujak 2024 »