eTwinning projekt

NATURE DOESN'T PRODUCE WASTE

Nature doesn't produce waste autorski je projekt učiteljice Bilge Yilmaz, Galatasaray University, Galatasaray Secondary school, Bejoglu/ Istanbul i učiteljice Marijane Curić OŠ Stjepana Radića MetkovIć.   Bilge i Marijana imaju suradnju još preko Sierpinski Carpet projekta  (Španjolska)  te im je ovo novi zajednički rad. Na eTwinningu projektu se pridružila i učiteljica kemije Lidija Matić,  knjižničarka Ivana Čarapina te učiteljica Rosanda Lovrić, učiteljica iz Srednje škole Metković. Projekt je međunarodnog karaktera te sudjeluju  još i učitelji iz Azerbejdžana, Turske, Srbije, Rumunjske i Poljske.  Ovaj projekt odobren je od eTwinning tima  početkom mjeseca prosinca 2019. godine s postavljenim planom rada i trajat će do lipnja 2020.godine.

Kroz projektne aktivnosti  učenici uče kako osmisliti život bez toksina,  u harmoniji s prirodom i  ekonomičan, kako stvarati što manje smeća, koristiti stvari za višekratnu upotrebu, kompostirati  i uzgajati biljke koristeći kompost. Učenici će na satovima Kemije izraditi  biološke deterdžente, a biti će i još drugih raznih aktivnosti.

Učenici i učitelji sudionici predstavili su se na TwinSpaceu, izradili su postere i logo projekta.  Učiteljica Marijana postavila  je video materijale i zadatke koji služe edukaciji učenika. Veselimo se raznolikosti ideja i radova učenika i učitelja.

Početna stranica projekta na eTwinningu

Piše uč. razredne nastave Marijana Curić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 6. 2. 2020.