24. GRADSKO NATJECANJE MLADEŽI HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA

U subotu 7. ožujka 2020. godine u Srednjoj školi Metković održano je Gradsko natjecanje mladeži Hrvatskog Crvenog križa u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Metković. Sdjelovale su 3 ekipe podmlatka (osnovna škola) i 2 ekipe mladeži (srednja škola). Na početku natjecanja sudionike je pozdravila gospođa. Nela Orlović, ravnateljica GDCK-a Metković.

U pismenom dijelu natjecanja  provjerava se  znanje o Pokretu Crvenog križa, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima  i pravima  djeteta,  dok  u  praktičnom dijelu natjecanja učenici trebaju pokazati znanje i vještine u pružanju prve pomoći. U kategoriji podmlatka sudjelovala je jedna ekipa iz OŠ Stjepana Radića Metković i dvije ekipe iz OŠ don Mihovila Pavlinovića.

Nakon provedenog natjecanja učenici OŠ Stjepana Radića pokazali su veliko znanje u pismenom i praktičnom dijelu  natjecanja te osvojili prvo mjesto sa 102 od ukupno 120 bodova. Ekipu iz OŠ Stjepana Radića predstavljali su učenici: Marijeta Bartulović, Antea Gujinović, Karla Lazarević, Ana Popović iz 7.e razreda i Marija Žderić iz 8.d razreda. U pripremama za natjecanje sudjelovali su i učenici  Anđela Tolj i Darko Tot iz 7. e razreda, ali nažalost zbog bolesti nisu mogli sudjelovati na natjecanju. Mentorica učenika je  nastavnica biologije Vesna Pavlović. U  pripremama za natjecanje sudjelovala je i djelatnica GDCK-a Metković Miranda Hajny.

U povjerenstvu za provedbu natjecanja sudjelovale su Vena Pavlović, predsjednica povjerenstva, Sandra Šutalo, član i Aninka Mateljak, član.

U provedbi natjecanja kao volonteri u praktičnom dijelu natjecanja sudjelovali su učenici iz 7.d razreda: Valentina Bašić, Lucija Ćelić, Luka Ćelić, Ivan Ćerlek, Anđela Krstičević i Filip Vekić. Cilj natjecanja je usmjeravanje mladih ljudi na edukaciju o prvoj pomoći u što ranijoj dobi, kao i razvoj humanosti i potrebe za pomaganjem.

Ekipa OŠ Stjepana Radića plasirala se na Međužupanijsko natjecanje mladeži Hrvatskog Crvenog križa na kojem će se natjecati ekipe iz Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije, a natjecanje će se održati 4. travnja 202.0 godine u Dubrovniku.

Piše učiteljica biologije Vesna Pavlović, nast.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 10. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »