Obavijest za učenike

SMJERNICE ZA UČENJE NA DALJINU

za učenike od 1. do 8. razreda

• Elektronički identitet

Elektronički identitet (ime.prezime@skole.hr) je virtualni identitet, koji dobivaju učenici u školi i koji im omogućuje korištenje CARNET-ovim uslugama (npr. e dnevnik i dr.)

Prilikom učenja na daljinu svaki učenik je dužan prijaviti se u sustav sa svojim elektroničkim identitetom.

• Office 365

Office 365 je skup usluga koji omogućuje učiteljima, nastavnicima i učenicima stvaranje i zajedničko korištenje sadržaja, kao i međusobnu komunikaciju, s bilo kojega mjesta i na bilo kojemu uređaju.

Usluga se može koristiti s vlastitog računala, mobilnoga telefona ili sa školskoga računala.

Učenici 5. i 7. razreda u školi su dobili tablete te imaju instaliran Office 365, a učenici 6. i 8. razreda koji će koristiti vlastite uređaje (računalo, tablet, mobitel) MORAJU na svom uređaju aktivirati Office 365 kao bi bili spremni na učenje na daljinu.

• Aktivacija Office 365 usluge

Da bi se pristupilo Office 365 sustavu i računu, potrebno je upisati u internetski preglednik (Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera itd.) adresu koja odvodi na portal Office 365. Adresa glasi:

Upute o aktivaciji Office 365 možete pronaći OVDJE (Poglavlje 1. 4. Podešavanje i instalacija Office 2016 na računalo; str. 5, 6, 7)

Ova usluga uključuje alat Microsoft Teams, a putem kojeg OŠ Stjepana Radića organizira učenje na daljinu.

• Teams

Microsoft Teams je aplikacija za timski rad u sustavu Office 365 pomoću koje se može:
• surađivati i razgovarati s vašim nastavnicima i drugim učenicima
• zakazivati sastanke i održavati videokonferencije
• dijeliti sadržaje
• dodavati različite aplikacije.

Upute za učenike o korištenju alata Teams možete pročitati OVDJE.

U slučaju poteškoća, učenici su dužni obratiti se svojim razrednicima.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 3. 2021.