21. ožujka SVJETSKI DAN OSOBA S DOWNOVIM SINDROMOM

Dan šarenih čarapa

Željeli smo i ove godine, unatoč trenutnoj situaciji, potaknuti na veće poštivanje osoba s Down sindromom. Stoga,  danas su naši učenici u svojim obiteljima obukli šarene čarape i potaknuli svoje ukućane na isto. Oni koji su željeli, fotografirali su se i poslali svoje fotografije kako i fotografije svojih likovnih uradaka u virtualne učionice, kako bismo ih prezentirali.

Postoje neka djeca. Ona se rode, znaš, sa malo drugačijim kromosomima. Zapravo, samo s jednim. Dvaestprvim. Ništa posebno. Jedan manje - više.

Ali pazi, nemaju oni zato manje, kako kažu neki. Više imaju. Dobiju dobrotu, kakvu ja ne nosim u svojim prsima. Dobiju iskrenost, kakvu ja ne poznajem u svojoj glavi. Nose ogromnu ljubav. Osjećajnost. Predivnost.

I znaš što? Nisu oni drugačiji. Mi smo. Jer ne kužimo život. Jer smo svojom glupošću blokirani. Jer ne gledamo srcem, nego rangiramo prema kojekavim normama. Mi smo, kad ti kažem. Mi smo zakinuti. A oni? Oni su čisti blagoslov.Ivana Klarić - Dopusti da ti ispričam

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

Fotogaleriju iz virtualnih učionica, možete pogledati pod OPŠIRNIJE.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 3. 2020.