Obavijest učenicima

Evidencija nazočnosti i aktivnost učenika

Ako nema nikakvih opravdanih razloga, učenici su dužni svaki radni dan posjetiti svoje virtualne učionice i ispunjavati zadatke koje učitelji traže od njih. Nesudjelovanje na nastavi na daljinu u jednom danu, razrednici će evidentiraju kao izostanak s nastave, a koji roditelji trebaju opravdati. Ako postoje tehničke poteškoće i onemogućen je pristup virtualnoj učionici, učenik ili roditelj dužan je o tome obavijestiti razrednika. U okviru svojih mogućnosti OŠ Stjepana Radića će nastojati pomoći učenicima u otklanjanju tehničkih i drugih poteškoća.

U tjednu od 6. do 9. travnja svi učitelji, stručni suradnici i ravnateljica napravili su analizu rada nastave na daljinu, a roditelje učenika koji nisu bili do sada aktivni ili nisu redovito i na vrijeme rješavali svoje zadatke,  razrednici su kontaktirali kako bi se utvrdili razlozi  i pronašlo rješenje za poboljšanje. Takva praksa nastavit će se i dalje.

Iako se nastava na daljinu odvija zadovoljavajuće, poslije Uskrsa svi zajedno, i učitelji i učenici, uz suradnju i razumijevanje,  mogu napredovati i poboljšati svoj rad. Važno je da učitelji mogu utvrditi nazočnost učenika. Stoga, pozivamo učenike da poštuju pravila u svojim virtualnim učionicama i redovito se javljaju svojim razrednicima i predmetnim učiteljima.

Aktivnost učenika učitelji i nastavnici će prepoznati, poticati i vrednovati, počevši od domaćih zadaća preko suradničkog učenja do samostalnog istraživanja. Cilj je da učenici budu samostalni u učenju i svjesni vlastite odgovornosti za svoje učenje i rezultate te ne bi smjeli predavati uratke koje nisu posve samostalno napravili. Roditelji u tom smislu imaju veliku odgovornost i na njima je da učeniku pruže trajnu potporu u procesu rasta i svjesnosti za odgovorno ponašanje.

Na mrežnoj stranici naše škole redovito se objavljuju informacije koje su važne za sve sudionike nastave na daljinu. Stoga vas upućujemo da našu mrežnu stranicu  dnevno posjetite kako biste provjerili novosti, a na njoj, u izbornicima s lijeve i desne strane,  postavljene su poveznice na korisne sadržaje i radne materijale.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 9. 4. 2020.

« Ožujak 2024 »