OBAVIJEST ZA RODITELJE

IZJAVA RODITELJA

učenika razredne nastave koji će pohađati OŠ Stjepana Radića od 11. svibnja 2020 godine

S obzirom da se nastava organizira u iznimnim situacijama, roditelji/skrbnici  moći će uputiti dijete u školu samo ako se ispunjaju svi uvjeti prema preporukama Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo i uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Mole se roditelji da prije potpisivanja izjave pažljivo pročitaju  obavijest na stranici OŠ Stjepana Radića kao i dokumente Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja koje možete pročitati klikom na naziv dokumenta.

Samo oni učenici čiji roditelji/skrbnici svojim potpisom garantiraju istinitost i ispunjenje svih uvjeta u izjavi moći će od ponedjeljka 11. svibnja pohađati školu. U slučaju da u jednoj razrednoj skupini bude prijavljeno više od 9 učenika, u Školi će se dodatno utvrditi tko ima prioritet.

Uvjeti za polazak učenika u školu su:

a) oba roditelja zaposlena i ne rade kod kuće te dok su na poslu, odnosno u vrijeme održavanja nastave u trajanju prosječno tri do četiri školska sata, nemaju mogućnosti za zbrinjavanje djeteta (samohrani roditelj i roditelj koji sam skrbi za dijete prema čl. 109. Obiteljskog zakona izjavljuje samo za sebe)

b) dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja);

c) niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja);

d) niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19, odnosno nemaju simptome zaraze virusom;

e) dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade i drugih zaraznih bolesti;

Izjavu možete preuzeti OVDJE te su je roditelji dužni potpisati i donijeti u OŠ Stjepana Radića do srijede 6. svibnja od 8 do  12 sati na jedan od sljedećih načina:

1. Isprintanu i potpisanu izjavu donijeti u tajništvo Škole
  2. Skeniranu ili fotografiranu izjavu poslati na e mail  tajnik@ossradica-metkovic.hr
  3. Preuzeti obrazac izjave u tajništvu Škole i potpisati ga u Školi

objavio: Ivana Čarapina   datum: 4. 5. 2020.