U finalu VIRTUALNE TALENTIJADE troje učenika OŠ Stjepana Radića među najboljima;

Pobjednik i 1. mjesto osvojio je LUKA KADIJEVIĆ, a DARKO TOT i MARA CRNČEVIĆ  3. mjesto

Uspjeh nije ono što imate, uspjeh je ono što jeste.

U petak, 5. lipnja 2020. godine bilo je finale Virtualne Talentijade u kojoj je sudjelovalo 9 učenika Osnovne škole Stjepana Radića koje je potaknula na sudjelovanje pedagoginja Nikolina Vugdelija.  U kategoriji likovnog izričaja polufinalisti su bili Mara Crnčević, 5.c, Martina Vištica, 6.b, Martina Obšivač, 6.d, Petar Bubalo, 8.b i Lucija Vištica, 8.b, a u kategoriji video uratka polufinale su zaslužili Bepo Kljusurić, 5.b (flipping), Marta Sršen, 5.d (pjevanje), Luka Kadijević, 6.d (street workout) i Darko Tot, 7.e  (sviranje). Moramo se pohvaliti kako su učenici naše škole postigli izniman uspjeh, iako su bili u konkurenciji s učenicima iz još 11 osnovnih i srednjih škola.  Snimku objave rezultata možete pogledati OVDJE.

Naših 5 učenika se  „probilo“ među  finaliste. To je u likovnom izričaju uspjelo Petru Bubalu i Luciji Vištici, a u video izričaju Marti Sršen, Luki Kadijeviću i  Darku Totu.

Prema glasovima stručnog žirija 1. mjesto VIRTUALNE TALENTIJADE  u kategoriji video izričaja osvojio je učenik naše škole, izvrsni i spretni LUKA KADIJEVIĆ, 6. d (street workout), a treće mjesto zauzeo je virtuoz na saksofonu DARKO TOT, 7. e.  Ponosni smo na naše mlade talente i vjerujemo da će ih nastaviti razvijati i u buduće. Čestitamo Luki na pobjedi u vrlo teškoj konkurenciji. Sve nas je oduševila njegova spretnost i umijeće, a najviše pobjeda. Čestitamo i Darku što nam je u dvije minute omogućio da uživamo u njegovom talentu i pravoj glazbenoj senzaciji.

Osim stručnog žirija za polufinaliste je glasala i publika, 1928 glasača kako bi izabralo najpopularnijeg izvođača. I ovoj  kategoriji nagrade prepoznato je  četvero naših učenika. Mara Crnčević, 5. c je osvojila 3. mjesto, a Lucija Vištica 5. mjesto u kategoriji likovnog uratka u kojoj je prijavljeno 48 uradaka. Čestitamo našim likovnim nadama, a Marina brončana medalja za nas ima zlatni sjaj.

Bepo Kljusurić je osvojio 4., a Luka Kadijević 5. mjesto između 30 video uratka i možemo slobodno reći u najtežoj konkurenciji.

Za kraj želimo prenijeti poruku članice žirija motivatorice Dinke Juračić svim učenicima : „Znate li koliko još talenata nosite u sebi? Ako ne znate, morate ih otkriti inače će propasti. Upoznajte sebe! Da bi se upoznali, mora vam cijeli svijet biti učionica i svaki čovjek kojeg sretnete učitelj. Od svih njih učite tko ste, što ste, što se sve u vama krije i što sve možete. Onaj tko tako radi probudit će diva u sebi i taj je svemoćan.“

Mudra izreka kaže: “Koristite svoju darovitost! Šume bi bile vrlo tihe kad ne bi pjevala ni jedna ptica osim one koja zna pjevati.“  U sljedećoj Talentijadi nestrpljivo očekujemo i ostale skrivene talente naše Škole.

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 6. 6. 2020.