DAN ŠKOLE OŠ STJEPANA RADIĆA

Drage učenice i učenici, cijenjene učiteljice  i učitelji, svi djelatnici škole, dragi roditelji!

U ovoj školskoj godini Osnovnu školu Stjepana Radića zajedno sa Područnim školama u Bijelom Viru i Mliništu pohađa  907 učenik raspoređenih u 46 razrednih odjela, a zajedno sa 98 djelatnika u potpunosti ispunjavaju sve odgojno-obrazovne zadatke. Sve ove brojke koje ukazuju na veličinu i brojnost naše škole pokazuju da je škola živi organizam, one ne mogu stajati na mjestu jer im se kontekst stalno mijenja.

Dan škole je za nas zaista velik dan kad slavimo sva naša postignuća i uspjehe i kad  naša djeca i  pokazuju svoj talent i kreativnost kroz recitale, glumu, ples, pjevanje, sviranje.

Na početku ove školske godine prilikom planiranja našega rada nismo ni slutili sa koliko ćemo izazova i neplaniranih događaja biti suočeni i koliko je novih situacija pred nama.

Stoga možemo s ponosom reći  da je za nama unatoč svemu još jedna vrlo uspješna nastavna godina i bez obzira na sve probleme i poteškoće s kojima smo se susretali, zajedno sa svima vama, dragi učenici, učitelji i roditelji  uspješno je privodimo kraju.

Tijekom školske godine ostvarili smo vrlo uspješnu suradnju s različitim institucijama i proveli vrlo uspješne projekte, a o nama, našim aktivnostima i uspjesima redovito ste upoznati putem naše školske mrežne stranice, a nastavljat ćemo vas razveseljavati i dalje jer je naša mrežna stranica naš prozor u svijet.

Ovom prigodom želim svima zahvaliti na dobru, požrtvovnu radu, suradnji na svim razinama, posebno na međusobnoj suradnji  jer bez timskog rada i uzajamne pomoći, zasigurno ne bismo mogli zamisliti uspješnost u svakodnevnom obavljanju odgojno-obrazovnih, redovitih kao i dodatnih zadataka u promicanju Škole.

Zahvaljujem svim učiteljima za uložene napore i brigu za učenike tijekom nastave na daljinu uzrokovane pandemijom COVID19 te nam je uskratio realizaciju svih naših planiranih aktivnosti, natjecanja i različitih projekata sa učenicima i njihovim voditeljima, voditeljima svih školskih aktivnosti i svim djelatnicima škole  koji svojim radom i nesebičnim zalaganjem ovu školu čine prepoznatljivom.

Zahvaljujem i roditeljima na pozitivnoj suradnji sa učiteljima u ovoj situaciji koja nam je svima bila novo i nepoznato iskustvo, a kako bi sve realizirali za dobro naših učenika.

Pozivam vas da u nastavku pogledate što su sve naši učenici i učitelji radili i pripremali tijekom školske 2019./2020. godine i tijekom on line nastave uzrokovane COVIDOM19.

S vjerom u bolje sutra  i željom da se iduće školske godine okupimo na zajedničkoj proslavi  čestitam vam Dan škole!

Ravnateljica Božena Nikoletić, prof.

Školska knjižničarka Ivana Čarapina provela nas je kroz ovu školsku godinu sve dok nije nastupilo izvandreno stanje i nastava se iz škole preselila u naše domove. Klikom na fotografiju ispod pokrenite film!

Za ovogodišnji Dan škole imate priliku pogledati prvu emisiju TV ŠKOLARCA OŠ STJEPANA RADIĆA. Kako je situacija u školi, ali i u cijeloj Republici Hrvatskoj u ožujku postala  vrlo ozbiljna, izvanredne vijesti našega TV ŠKOLARCA donese priču o najnovijim događanjima i o tome kako su snašli naši učenci i učitelji u nastavi na daljinu. Glavna i odgovorna urednica i osnivačiva TV ŠKOLARCA je učiteljica Aleksandra Lukić-Skelić

Naši su učenici cijele godine kreativno stvarali svoje literarne i likovne uratke na koje su ih poticali njihovi učitelji i nastavnici. Likovne radove je prikupio i za vas pripremio u maštovotom filmiću uč. likovne kulture Ante Leko, a literarne radove učenika od 1. do 4. razreda pripremila je učiteljica Maša Petrov, a učitelj hrvatskoga jezika Dragan Sršen prikupio je radove učenika od 5. do 8. razreda Uživajte!

I ove godine izabrali smo najljepšu fotografiju na našem školskom natječaju, a u listopadu 2019. godine održana je i vrlo zanimljiva fotoradionica BAŠTINA ZELENE DOLINE. Kad je fotografija u pitanju, nezaobilazno je ime naše uč. tehničke kulture i informatike Marine Nikolić koja je bila u ovoj školskoj godini voditeljica ovih projekta.

Školska kordinatorica svih aktivnosti povodom obilježavanja Dana škole je školska knjižničarka Ivana Čarapina. Potrudili smo se i ove godine proslaviti rođendan naše škole, a ništa nas nije moglo zaustaviti da pokažemo koliko nam naša škola znači i koliko ljubavi i mašte ulažemo u naše obrazovanje.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 10. 6. 2020.

« Ožujak 2024 »