Presica virtualne Talentijade

U srijedu, 24. lipnja u 19 sati održana je presica Talentijade putem ZOOMA. Na presici su sudjelovali pobjednici u različitim izričajima, učitelji te predstavnici novinara. Našu su školu kao pobjednici predstavili Darko Tot (glazbeni izričaj-saksofon) i Luka Kadijević (street workout), novinarka Ana Jelčić te pedagoginja Nikolina Vugdelija. Sudionike presice lijepo je ugostila i uputila toplu riječ, organizatorica Talentijade Ivana Dragšić.

Pobjednica u literarnom izričaju je Petra Humplik. Petra ima osam godina i živi u Podgoraču, zahvalna je svojoj učiteljici što joj je pomogla u otkrivanju talenta i radu na talentu.

Laura Ćelak je učenica gimnazije u Velikoj Gorici te je pobjednica u likovnom izričaju. Laura je već od malih nogu pokazivala interes za slikanje i crtanje. Za vrijeme škole na daljinu imala je manje vremena za crtanje, ali vrlo lako je odvojila vrijeme za to jer to stvarno voli.

U video kategoriji pobjedu je odnijela Ena Ružić, učenica osmog razreda. Ona svira flautu zadnjih sedam godina. Njen prvi izbor je bio klavir, ali na kraju se odlučila za flautu zbog nedostatka mjesta na upisima. Sudjelovala je na brojnim natjecanjima i glazbom se planira baviti u budućnosti.

Luka Kadijević je pobjednik iz naše škole. Street workuot je kombinacija vještina i trenira ga već godinu dana, a sve to iz svog dvorišta.

Roko Šašić je mladi plesač. Ide u drugi razred srednje škole, a paralelno pohađa i plesnu školu i sa svojim plesnim klubom sudjeluje na brojnim natjecanjima. Rado bi plesao u kazalištu kad bi imao tu mogućnost.

Marko Špehar ima 9 godina i ide u treći razred. Na Talentijadi se predstavio sa slaganjem Rubikove kocke. Zanimljivo je da je sa slaganjem kocke započeo za vrijeme karantene. Njegova najveća želja sudjelovati na svjetskom natjecanju u slaganju Rubikove kocke.

Darko Tot također je učenik naše škole i predstavio se je sviranjem saksofona. Ima 13 godina te je ove godine završio glazbenu školu gdje je svirao saksofon. Zanimljivo je da Darko može izdržati 30-40 sekundi da ne udahne dok svira.

Za logo Talentijade možemo biti zahvalni Denisu Dominkoviću, učeniku sedmog razreda. Denis se i prije bavio izradom loga, ali sada za sebe kaže da je specijalan u tom području.

Čestitamo svim pobjednicima, a posebno pobjednicima iz naše škole! Nadamo se da će ovi mladi ljudi nastaviti raditi na svom talentu i da će biti iznimno uspješni u tome jer to zaslužuju. Također, veliko hvala i organizatorici Ivani koja je omogućila da djeca diljem Hrvatske pokažu svoj talent i predstave se u najboljem svjetlu.

Ana Jelčić, 8.b

objavio: Administrator   datum: 6. 7. 2020.