Obavijest za učenike i roditelje

JAVNI POZIV – podnošenje Zahtjeva za ostvarivanjem prava na jednokratnu pomoć sufinanciranja troškova nabavke školskog pribora i radnih materijala

Na temelju članka 6. Odluke o jednokratnoj pomoći sufinanciranja nabavke školskog pribora i radnog materijala učenicima osnovnih škola s prebivalištem na području Grada Metkovića za nastavnu godinu 2020./2021. (KLASA: 551-01-20-01/01, URBROJ: 2148/01-02-20-1) Jedinstveni upravni odjel Grada Metkovića, dana 21. kolovoza 2020. godine, objavljuje

JAVNI POZIV

1. Grad Metković poziva roditelje/skrbnike učenika osnovnih škola s područja Grada Metkovića na podnošenje Zahtjeva za ostvarivanjem prava na jednokratnu pomoć sufinanciranja troškova nabavke školskog pribora i radnih materijala učenicima osnovnih škola s mjestom prebivališta na području Grada Metkovića za nastavnu godinu 2020./2021.

2. Predmet Javnoga poziva je dodjela jednokratne pomoći sufinanciranja nabavke školskog pribora i radnih materijala učenicima osnovnih škola s prebivalištem na području Grada Metkovića za nastavnu godinu 2020./2021. Za učenike od 1. do 8. razreda, sufinancira se trošak kupnje školskog pribora i radnih materijala u iznosu od 300,00 kuna po djetetu/učeniku.

3. Roditelj/skrbnik kako bi ostvario navedeno pravo dostavlja sljedeće: 1. Popunjeni obrazac Zahtjeva s vlastoručnim potpisom podnositelja, 2. Presliku osobne iskaznice (obje strane osobne iskaznice), 3. Fiskalni račun kupnje školskog pribora i radnih materijala (na istom računu može se nalaziti školski pribor i radni materijali za roditelje s više djece ili se može priložiti više računa različitih trgovina/knjižara/papirnica i ostalih). Ukupan iznos računa mora iznositi minimalno 300,00 kuna.  4. Presliku tekućeg računa ili žiro računa ili zaštićenoga računa na kojem je vidljiv IBAN. (roditelji/skrbnici koji imaju otvorene zaštićene račune dužni su primanje prijaviti u FINI)

Obrazac zahtjeva može se preuzeti na web stranici Grada Metkovića, portirnici Grada Metkovića, te portirnicama u osnovnim školama na području Grada Metkovića (od početka nastavne godine).

4. Zahtjev se podnosi u prizemlju Gradskog kulturnog središta (Stjepana Radića 1, Metković), od ponedjeljka do petka u vremenu od 8 do 11:00 sati ili slanjem poštom na adresu: Grad Metković, Stjepana Radića 1, 20350 Metković ili slanjem na mail adresu prijave@metković.hr skeniranog/slikanog obrasca zahtjeva s potpisom i potrebnom popratnom dokumentacijom. Zbog trenutne epidemiološke situacije, a sukladno preporukama Stožera civilne zaštite RH, preporuča se prijava putem maila te se mole svi prijavitelji koji prijavu podnose osobnom dostavom, da nose zaštitnu masku.

5. Javni poziv otvoren je od 24. kolovoza 2020. do 18. rujna 2020. godine.

6. Ukoliko je zahtjev za dodjelom potpore nepotpun ili nepravodoban, isti se neće uzeti u razmatranje. Grad Metković zadržava pravo provjere dostavljenih podataka. Prilikom obrade podnesenih zahtjeva može se od podnositelja zatražiti pojašnjenje dostavljene dokumentacije.

Svim podnositeljima Zahtjeva koji ostvare pravo na jednokratno sufinanciranje kupnje školskog pribora i radnih materijala sredstva će biti uplaćena na njihove račune najkasnije do 31. listopada 2020. godine.

Klikni na priloge:

Preuzeto s mrežne stranice http://grad-metkovic.hr/

objavio: Ivana Čarapina   datum: 23. 8. 2020.