PROTOKOL - Obavijest za učenike i roditelje

PROTOKOL  OŠ STJEPANA RADIĆA

o postupanja u šk. g. 2020./2021. u izmijenjenim uvjetima rada za vrijeme COVID-19

Sukladno dokumentu HZJZ-a Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u šk. g. 2020./2021. i dokumentu MZO-a Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanim s COVID-19 OŠ Stjepana Radića u šk. g. 2020./2021. organizira odgojno-obrazovni rad i nastavu u školi prema tzv. MODEL B: mješoviti oblik nastave (dijelom u školi, a dijelom na online) na sljedeći način:

• Učenici od 1. do 4. razreda  (matična škola, područne škole) i odjeli s djecom s teškoćama nastavu prate u školi uz poštivanje UPUTA HZZ-a
  • Učenici od 5. do 8. razreda nastavu prate jedan tjedan u školi, a drugi tjedan on line prema sljedećem rasporedu
  • Učenici 5. i 7. razreda nastavnu godinu (prvi tjedan) započinju s radom u školi, prema rasporedu smjena (smjena A ujutro, smjena B poslijepodne)
  • Učenici 6. i 8. razreda nastavnu godinu (prvi tjedan) započinju s radom od kuće, tj. online

Paralela 5. i 7. razreda s  paralelom 6. i 8. razreda izmjenjuju se tjedno.

Iznimka od ovoga, a koja se odnosi isključivo na održavanje nastave na daljinu  primjenjuje se na:

• Učenike koji su odsutni iz škole jer su COVID pozitivni ili koji su u samoizolaciji
  • Ako nije moguće organizirati rad u samo jednom odjelu, tj. učenici se miješaju iz različitih odjela nastava se organizira isključivo online ( Npr. izborna nastava iz Njemačkoga jezika, Informatike, a prema potrebi dodatna, dopunska nastava i izvannastavne aktivnosti.)

OŠ Stjepana Radića donijela je PROTOKOL postupanja u šk. g. 2020./2021. u izmijenjenim uvjetima rada za vrijeme COVID-19, a svaka promjena uvelike ovisi i o zdravstvenim preporukama koje se odnose na epidemiološku situaciju u Hrvatskoj na nacionalnoj i lokalnoj razini u bilo koje vrijeme tijekom školske godine.

Protokol postupanja OŠ Stjepana Radića sadrži sve pojedinosti vezane uz rad, organizaciju nastave, ulaske i izlaske učenika, kretanje po školi, prehranu, prijevoz i pridržavanje svih epidemioloških mjera te je važno da ga roditelji i učenici detaljno prouče prije samog početka nastave, a ravnateljica, razrednici, stručni suradnici, učitelji i tehničko osoblje će poduzeti sve potrebne radnje u edukaciji učenika na početku i za vrijeme nove nastavne godine.

Protokol je donesen 3. rujna 2020. godine, a izmjena i dopuna je od 8. rujna 2020. godine

Protokol možete preuzeti i pročitati klikom na OVDJE ili klikom na određena poglavlja ispod.

1. ORGANIZACIJA NASTAVE u školi i nastave od kuće (online)

2. OBVEZE RODITELJA/UČENIKA PRIJE DOLASKA U ŠKOLU​

3. DOLAZAK UČENIKA I RODITELJA U ŠKOLU

4. BORAVAK UČENIKA U ŠKOLI

5. IZRAZITO VULNERABILNA (OSJETLJIVA DJECA)

6. ODLAZAK IZ ŠKOLE

7. PRIJEVOZ UČENIKA

8. POSTUPANJE U SLUČAJU SUMNJE U ZARAZU KOD DJETETA

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 9. 2020.