Organizacija odmora i prehrane - Obavijest za učenike

ORGANIZACIJA ODMORA I PREHRANE

za učenike OŠ Stjepana Radića u šk. g. 2020./2021.

Temeljem preporuke Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo od 7. rujana 2020. godine, a vezano uz organizaciju odmora i prehrane u školskim ustanovama, OŠ Stjepana Radića  donosi sljedeće mjere:

• Raspored početka i završetka nastavnih sati i trajanje dnevnog odmora za učenike

• VELIKI ODMOR ZA UČENIKE:

1.razred i 2. razred – iza 2. sata

*** U pratnji svoje učiteljice, učenici na veliki odmor izlaze na školsko dvorište, isključivo na glavnom učeničkom ulazu (ispod nadstrešnice).

3.razred i 4. razred – iza 3. sata

*** U pratnji svoje učiteljice, učenici na veliki odmor izlaze na školsko dvorište, isključivo na sporednom učeničkom ulazu (pored školske dvorane).

5. i 7. razred /6.i 8. razred – iza 3. sata

*** U pratnji predmetnoga učitelja koji je držao 3. sat, učenici izlaze u školski vrt, isključivo na glavnom (učiteljskom) ulazu.

Razredni odjeli učenika s teškoćama - iza 3. sata

*** U pratnji učitelja rehabilitatora i pomoćnika u nastavi, učenici izlaze u vanjski prostor ispred učionice (pored galavnog ulaza).

Područne škole

1. i 4. razred PŠ Mlinište - iza 2 sat  / 2. i 3. razred PŠ Bijeli Vir - iza 3 sata

1., 3. i 4. razred PŠ Bijeli Vir - iza 2 sata

*** U pratnji svoje učiteljice, učenici na veliki odmor izlaze na školsko dvorište.

Prilikom izlaska na školsko dvorište ili u školski vrt, učenici su dužni držati fizički razmak od najmanje 1,5 m, zaštitnu masku mogu ukloniti s lica.  Na povratku u školu tj. učionice iza odmora obvezna je dezinfekcija obuće i ruku, uz obvezno nošenje maske.

• MARENDA/UŽINA. Svi učenici od 1. do 8. razreda marendu/užinu konzumiraju isključivo na velikom odmoru.
  1. Za učenike koji su se opredijelili za školsku prehranu, kuharica će dostaviti marende ispred razreda, a prije velikoga odmora
  2. Roditelji učenika koji ne žele primati u školi marendu dužni su djetetu, pripremiti obrok koji će ponijeti sa sobom.  Učenici NE MOGU NAPUŠTATI ŠKOLSKI PROSTOR (školsko igralište i vrt) za vrijeme velikog odmora (Npr. otići kupiti marendu u pekaru, trgovini, i sl.).

Ovaj raspored početka i završetka nastavnih sati i trajanje dnevnog odmora za učenike u OŠ Stjepana radića, stupa na snagu od srijede 9. rujna 2020. godine

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 9. 2020.