ČESTITKA

Dragi učenici, učitelji, roditelji i svi ljudi dobre volje!

Danas proslavljamo velik kršćanski blagdan Božić na drugačiji i puno jednostavniji način od svega onoga na što smo naviknuli. Zaista je nevjerojatno koliko su se naši životi promijenili u ovoj godini koju polagano ispraćamo i koliko smo se hrabro nosili sa svim izazovima koji su stavljeni pred nas.  Učitelji, učenici i njihovi roditelji postali su pravi stručnjaci za snalaženje u nepoznatom, pokazali su brigu jedni za druge, odgovornost za sebe i druge što je zasigurno doprinijelo da zimske praznike dočekamo sa ispunjenim školskim obvezama unatoč surovoj stvarnosti koja nas okružuje. Tijekom učeničkog odmora  moramo se pridržavati svih smjernica kako bismo ograničili svoje kontakte i društvena okupljanja. Ono što netko od nas čini utječe na sve nas, a sigurna sam da će svatko činiti ono što je jedino ispravno i dobro kako bi se zaštitilo vlastito i tuđe zdravlje.

U toploj prigodi Božića znamo da je Isusov dolazak vrijeme mira, ljubavi i  suosjećanja kada zahvaljujemo na mnogim blagoslovima koje smo primili, ali se i molimo za one članove naše školske zajednice i obitelji koji se možda suočavaju s teškim i bolnim izazovima u ovo vrijeme, a naše misli i dobre želje za ozdravljenjem ovoga Božića posebno su vezane za našu učenicu Mariju Dominiković. Isusovo rođenje znači novi početak i obnovljenu nadu za sve nas, znači nadu da ćemo  uskoro susresti sve one koji se zbog udaljenosti i ograničenja ne mogu naći za obiteljskim i blagdanskim  stolom i da će Božić u srcu i Božić u obitelji ukloniti svaki nedostatak i zabrinutost.

Neka vam blagdani budu radosni i ispunjeni toplinom, a vi zdravi i veseli! Neka rođenje Isusovo podari vama i svim vašim voljenima mir, radost i nadu.

Čestit i blagoslovljen Božić!

Vaša ravnateljica Božena Nikoletić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 25. 12. 2020.

« Ožujak 2024 »