Gradska /općinska smotra LIDRANO 2021.

Sve je lako kad voliš Lidrano, a Lidrano u vrijeme pandemije još je uvijek onaj stari Lidrano: susret mladih literata, novinara i glumaca, onih koji su odabrali r i j e č  kao vodilju u svom mladom životu.  Naši učenici osnovnih i srednjih škola iz Metkovića i Opuzena, u osebujnom načinu vlastitog izričaja, pokazali su KREATIVNOST, TALENT i LJEPOTU, a njihovi mentori, učitelji i profesori, koji su svoje učenike zarazili dobrim duhom Lidrana, i ove su godine  predano osmišljavali vrlo ambiciozne zadatke za svoje učenike. Članovi prosudbenih povjerenstava, iskusni i pravedni, bdjeli su nad svakim  pokretom, stankom, zarezom i izabrali su najbolje radove i natupe koji će nas predstavljati na županijskoj razini Lidrana, a sigurni smo da su imali priliku prepoznati  one koji će otići sve do državne razine Smotre.

Zahvalni smo i Gradskom kulturnom središtu, ravnateljici Zrinki Mijoč i svim djelatnicima na srdačnom gostoprimstvu te svim sudionicima koji su doprinijeli da ovogodišnja smotra prođe u najboljem redu.

Škola domaćin gradske/općinske smotre LiDraNo 2021.

OŠ STJEPANA RADIĆA, METKOVIĆ

Fotografije www.metkovic.hr

Izvješće Povjerenstva gradske / općinske smotre Lidrano 2021. za grad Metković, grad Opuzen, općinu Kula Norinska, općinu Pojezerje i općinu Zažablje

Smotra LiDraNo 2021. održana je u ponedjeljak, 22. veljače 2021. godine u Gradskom kulturnom središtu Metković, a domaćin je bila OŠ Stjepana Radića.

Iz 3 osnovne  i 2 srednje škole sudjelovala su 33 učenika i 15 mentora i to 17 učenika i 9 mentora iz osnovnih škola i 16 učenika i 6 mentora iz srednjih škola. Učenici su se natjecali u literarnom, novinarskom i pojedinačnom scenskom izrazu. Nastup učenika osnovnih i srednjih škola koji su sudjelovali u kategoriji dramskog izraza (pojedinačni scenski nastupi) održan je u Gradskom kulturnom središtu u Metkoviću, a nakon nastupa održani su okrugli stolovi za sve izraze.

Prosudbena povjerenstva djelovala su u sastavu:

• Povjerenstvo za pripremu i provedbu Lidrana 2021.

Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl. (predsjednica), Marinka Jurković, prof., Slavica Jakišić, prof., Željana Volarević, prof., Karmen Matić Vidović, prof., Martina Pačić, prof., Danijela Baćilo, prof., Petra Perak, prof. (članovi)

• Povjerenstvo za prosudbu (osnovne škole)

Literarni/novinarski izraz: Danijela Baćilo, prof. (predsjednica), Petra Perak, prof., Suzana Nižić, prof. (članovi)

Pojedinačni scenski izraz: Martina Pačić, prof. (predsjednica), Nikolina Anković, prof., Sanja Raguž, prof. (članovi)

• Povjerenstvo za prosudbu (srednje škole)

Literarni/novinarski izraz: Ivana Milić, prof. (predsjednica), Tatjana Hazirović Juračić, prof., Ivona Martinović, prof. (članovi)

Pojedinačni scenski izraz: Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl. (predsjednica), Marinka Jurković, prof., Slavica Jakišić, prof. (članovi)

Nakon završetka natjecanja na županijsku razinu smotre LiDraNo prosljeđuju se 4 literarna rada iz osnovne i 5 radova iz srednje škole, 1 novinarski rad /radijska emisija  iz srednje škole, 3 pojedinačna scenska nastupa iz osnovne i 3 iz srednje škole.

Županijska smotra održat će se u Dubrovniku 17. ožujka 2021. godine, a domaćin je Gimnazija Dubrovnik.

Predsjednica povjerenstva za provedbu i organizacijlu LIDRANO 2021.

Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

Razultate možete pročitati klikom na OPŠIRNIJE!

OSNOVNA ŠKOLA

Literarni izraz:

škola: OŠ OPUZEN; ime učenika/razred/naziv rada: MATEJ MAČUKET, 7. r. –   JEDNOJ DJEVOJČICI; mentorica: Ivana Milić, prof.

škola: OŠ STJEPANA RADIĆA; ime učenika/razred/naziv rada: ANĐELA TOLJ, 8.r. –  OBITELJ ŠARIĆ I PRIJATELJICA VRBA; mentorica: Iva Stojić Dominiković, prof.

škola: OŠ DON MIHOVILA PAVLINOVIĆA; ime učenika/razred/naziv rada: LJUBICA ĆELIĆ, 5.r. – NAKON OLUJE; mentorica: Helena Bjeliš, prof.

škola: OŠ STJEPANA RADIĆA; ime učenika/razred/naziv rada: KRISTINA ŠUTALO, 8.r. –  TVOJE BAKE VIŠE NEMA; mentorica: Iva Stojić Dominiković, prof.

Dramski izraz (pojedinačni scenski nastup)

učenik / škola: NIŽIĆ, Ena, 1. razred / OŠ DON MIHOVILA PAVLINOVIĆA

autor / tekst: Grigor Vitez / A zašto ne bi…; voditeljica: Nevena Mataga, dipl. uč. razredne nastave.

učenik / škola: KURAN, Antea, 3. razred /  OŠ STJEPANA RADIĆA

autor / tekst: Grigor Vitez / Kakvu kome knjigu; voditeljica: Sandra Šutalo, dipl. uč. razredne nastave

učenik / škola: JURKOVIĆ, Tea, 6. razred /  OŠ OPUZEN

autor / tekst: Sanja Pilić / Šuma ; voditeljica: Ivana Milić, prof.

SREDNJA ŠKOLA

Literarni izraz

škola: GIMNAZIJA METKOVIĆ; ime učenika/razred/naziv rada: ANĐA ALILOVIĆ, 2. r. –   PELIKAN; mentorica: Martina Pačić, prof.

škola: GIMNAZIJA METKOVIĆ; ime učenika/razred/naziv rada: ANAMARIJA DOMINIKOVIĆ, 3.r. –  POVRATNA KARTA; mentorica: Martina Pačić, prof.

škola: GIMNAZIJA METKOVIĆ; ime učenika/razred/naziv rada: IVA KOŽUL, 1.r. – NOĆNE MUKE; mentorica: Marija Tomić Veraja, prof.

škola: GIMNAZIJA METKOVIĆ; ime učenika/razred/naziv rada: LEONA ŠIMIĆ, 2.r. –  ŽIVOT JE SAN; mentorica: Martina Pačić, prof.

škola: SREDNJA ŠKOLA METKOVIĆ; ime učenika/razred/naziv rada: LANA PAVLOVIĆ, 1.r. –  KORACI; mentorica: Danijela Baćilo, prof.

Novinarski izraz (radijske emisija)

škola: GIMNAZIJA METKOVIĆ; naziv radijske emisije: Lajkom do uspjeha; ime učenika/razred/: MARTA PENOVIĆ, 1. r. i LUKA UJDUR, 3. r.; mentorica: Suzana Nižić, prof.

Dramski izraz (pojedinačni scenski nastup)

učenica / škola : ŠUTALO, Ivana, 2. razred  / GIMNAZIJA METKOVIĆ

autor / tekst : A. B. Šimić / Žene pred uredima; voditeljica: Martina Pačić, prof.

učenik / škola: BATINOVIĆ, Nikola, 3. razred /  SREDNJA ŠKOLA METKOVIĆ

autor / tekst: S. S. Kranjčević / In tyrannos (ulomak); voditeljica: Danijela Baćilo, prof.

učenica / škola : DOMINIKOVIĆ, Matija, 4. razred / GIMNAZIJA METKOVIĆ

autor / tekst : Boris Maruna / San o svjetlu (Vladi Gotovcu); voditeljica: Ivanka Ujdur, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 23. 2. 2021.

« Ožujak 2024 »