Projekt Hrvatskog školskog muzeja

2020. godina:

Negativan test-pozitivna sjećanja

Protekla 2020. godina bila je jako neobična, zahtjevna i izazovna godina za sve nas, a posebno  za sve  učenike koji su preko noći  ostali bez uobičajenih doživljaja i aktivnosti, radosti koje nosi đačko doba, bez  druženja poslije škole, odlazaka na treninge, rođendanske zabave ...

Svi smo se zatekli u potpuno novom, online okruženju u kojem je osim prenošenja  novih znanja jednako važno bilo neprestano ohrabrivati djecu, poticati, pomagati, jačati osjećaj zajedništva i pripadnosti, međusobnog pomaganja i dijeljenja. Stvarati pozitivno ozračje i ponavljati da će sve biti u redu. Mi smo to radili na različite načine, kroz pozitivne misli i poticajne poruke. Radovali smo se videopozivima jer nam je to bila jedina prilika vidjeti se uživo, bez maski s osmijehom na licima. Ponekad bi  i zasvirali  i zapjevali. I te ćemo trenutke pamtiti.

Nastojali smo raditi male stvari s puno ljubavi te na taj način jedni drugima uljepšati svakodnevicu.  I našim učiteljima smo s ljubavlju i od srca uručili prigodnu božićnu čestitku.

Propušteno gradivo se teško nadoknadi, a propušteno djetinjstvo još teže. Zbog toga  smo htjeli stvoriti pozitivne uspomene i pozitivna sjećanja u ovim teškim i neobičnim vremenima.

Kada  smo saznali za  projekt u organizaciji Hrvatskog školskog muzeja pod nazivom ,,2020. godina: Negativan test-pozitivna sjećanja” jednostavno smo odlučili podijeliti neka  naša pozitivna sjećanja  sa ostalim učenicima i učiteljima  iz naše domovine. Iz svih tih sjećanja nastala je ova šarena, digitalna knjiga lijepih sjećanja koja će nas  podsjećati na ove neobične dane iz kojih smo svi nastojali izvući ono najbolje, a zaboraviti ono lošije.

Sve će biti u redu!  Stay healthy and happy!

Piše uč. engleskog jezika  Julita Bakalar, prof.

Klikom na fotografiju ispod prelistajte digitalnu knjigu na čijoj su izradi sudjelovali učenici 6. d razreda s razrednicom Julitom Bakalar, prof. (str. 88)

“Try not to become  a man of success, but  rather try to  become a man of value” (A.Einstein)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 23. 2. 2021.