DANI OCA ANTE GABRIĆA 2021.

MOLITVOTEKA

14 svetih pomoćnika u nevolji

Ovogodišnja tema Dana oca Ante Gabrića nosi naziv S vjerom do zdravlja. U vrijeme najveće opasnosti od zarazne bolesti s kojom se cijelo čovječanstvo susreće u ovom stoljeću, briga za zdravlje i ljudske živote postala je središnja misao. Katolici vjeruju da su molitve svetih u nebu vrlo moćne te često mole njihov zagovor. U sklopu zajedničkih projektnih aktivnosti OŠ Stjepana Radića i Gimnazije Metković školska knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl. i nastavnica glazbene umjetnosti Vanja Gabrić, prof.  oživjele su, danas pomalo zaboravljeno, štovanje 14 svetih pomagača u nevolji, skupine svetaca kojima su se vjernici posebno molili u 14. stoljeću i to u vrijeme najvećih opasnosti za ljusko zdravlje, zaraznih bolesti.

Tom su prigodom, u obliku male digitalne bilježnice (teke) istražile  svece pomagače i pronašle kratke molitve koje u ovom korizmenom vremenu i vremenu neizvjesnosti, mogu potaknuti da se pomoć potraži u nebeskim visinama, kod velikih svetaca čiji je zagovor kod Boga pomagao u mnogim nedaćama.

Osim Molitvoteke u digitalnom obliku, posjetitelji školske knjižnice OŠ Stjepana Radića, moći će Molitvoteku vidjeti i u obliku izložbe. Tako, za pročitati Molitvoteku treba samo pronaći našu divnu biblioteku.

Klikni na fotografiju ispod i pronađi molitvu za sebe! (Ova digitalna verzija namjenjana je za računala i laptope!)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 24. 2. 2021.