Školsko natjecanje - LIK 2021.

Školsko natjecanje iz Likovne kulture održano u četvrtak 11. veljače 2021. godine. Ovogodišnja tema/poticaj nosi naziv Hrvatska folklorna i tradicijska etnografska baština.

Likovni zadatak za učenike bio je kreirati ornament u boji inspiriran hrvatskom folklornom i tradicijskom etnografskom baštinom u grafičkoj tehnici visokog tiska kolagrafija koristeći materijale i plohe  različitih reljefnih površina/ tekstura (špaga/konop, čipka, mreža, juta, aluminijska folija, rebrasti karton, ljepilo i sl.) ili digitalni crtež na tabletu/ računalu u besplatnoj online aplikaciji.

Kolagrafija je nova grafička tehnika koju možemo ovisno o načinu izrade matrice uvrstiti u grafičku tehniku visokog ali i dubokog tiska. Naziv je dobila od francuske riječi kolaž, koja znači lijepljenje različitih ploha. Kolaž potječe od francuske riječi colle, što znači lijepiti.

Na školskom natjecanju sudjelovali su učenici od 5. do 8. razreda. Povjerenstvo za provedbu natjecanja činili su učitelji Ante Leko (predsjednik), Ivana Šiljeg (član) i Anđelka Medak (član). Izvršenim vrednovanjem, izdvojili su 4 najuspješnija likovna ostvarenja učenika:

1. mjesto: Ena Cvjetković, 7.c  (mentor: Ivana Šiljeg)

2. mjesto: Eva Brnas, 8.a (mentor: Ante Leko)

3. mjesto: Zara Emma Manenica, 6.d (mentor: Ante Leko)

4. mjesto: Maja Milolaža, 8.a (mentor: Ante Leko)

Piše predsjednik Povjerenstva uč. likovne kulture Ante Leko, mag. art i prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 5. 3. 2021.