Humanitarna akcija za Indiju

Humanitarna akcija učenika i djelatnika OŠ Stjepana Radića za pomoć školi u Indiji (Maria Polly)

U OŠ Stjepana Radića smo u okviru ovogodišnjih Dana oca Ante Gabrića odlučili organizirati humanitarnu akciju učenika i djelatnika škole za pomoć školi u Indiji (Maria Polly) kako bi učenici škole koju je osnovao otac Ante imali osigurani obrok, školske torbe i/ili didaktičke materijale. Na taj način se kao ustanova povezuju s tom dalekom misijom, a kod učenika se potiče razvijanje humanitarnih vrednota i spoznavanje važnosti pomaganja potrebitima.

Poznato je kako je sluga Božji o. Ante Gabrić rođen 28. veljače 1915. u Metkoviću te je kao „Misionar ljubavi“ i suradnik Majke Tereze, veliki dio svog života proveo upravo u Indiji, posebice u Maria Polly gdje je djelovao i nesebično darivao svoju ljubav siromasima. U Maria Polly je umro 20. listopada 1988., a kao misionar je djelovao od 1938. do smrti, punih pedeset godina.

Stoga su učenici OŠ Stjepana Radića vođeni izjavom oca Ante „Ja odlazim, al' ostajem, vi ostajete al' idete sa mnom.“ i dalje uz njega, te su uz podršku svojih roditelja i učitelja i ovaj put pokazali kako su osjetljivi za potrebe potrebitih. Prikupili 7.300 kuna za potrebe škole koju je otac Ante osnovao. Novac je uplaćen na račun zaklade Otac Ante Gabrić. Zahvaljujemo na svakom dobrovoljnom prilogu, jer kao što je rekao sluga Božji o. Ante:

“Sve je slađe kad se dijeli, kad se daje. I darovi i život! Najslađe je kad sve možeš dati. To je poruka Kalvarije. “

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 25. 3. 2021.

« Ožujak 2024 »