63. DRŽAVNO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA

KATJA JERKOVIĆ osvojila 1. mjesto i postala državna prvakinja u kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina

Katja Jerković, učenica sedmog razreda treću godinu zaredom, sudjeluje na Državnom natjecanju mladih tehničara. I ove se godine Katja natjecala u kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina. U navedenoj kategoriji natjecalo se 20 učenika iz različitih županija Republike Hrvatske. Katja je odlično izradila  zadani praktični zadatak, te usmeno obranila svoj urađeni zadatak, ali njenom plasmanu državne prvakinje presudio je vrhunski riješen pismeni test provjere znanja nastavnog gradiva tehničke kulture. Osim predanoga rada i truda koji je Katja uložila u pripremanju za ovo natjecanje, sigurni smo da joj je najveću pomoć i podršku pružila mentorica Marina Nikolić prof. jer je ona, kao malo tko do sada, odgojila generacije državnih prvaka iz OŠ Stjepana Radića.

Državna razina 63. natjecanja mladih tehničara održala se na daljinu u matičnim osnovnim školama natjecatelja od 5. do 7. svibnja, što je ukupno iznosilo 15 sati, a zbog čega je ovo natjecanje jedno od najzahtjevnijih natjecanja za učenike osnovnih škola.

Natjecanje se provodilo u skladu s trenutačnim epidemiološkim mjerama sprečavanja širenja bolesti COVID-19. Ravnateljica Božena Nikoletić, prof. je prema preporukama državnog Povjerenstva osigurala sve tehničke preduvjete koje su potrebne za provedbu državne razine natjecanja na daljinu, a dobroj organizaciji pripomogle su u uč. matematike Marijana Ilić, mag. i Anika Popovac, dipl. uč. razredne nastave.

Natjecanje se sastojalo od pisane provjere znanja, izrade tehničke tvorevine i prezentacije tehničke tvorevine, a provodilo se pod budnim motrenjem tročlanog ocjenjivačkog povjerenstva u virtualnim učionicama. Državno ocjenjivačko povjerenstvo pratilo je sve dijelove natjecanja koristeći za međusobnu komunikaciju ZOOM platformu. Tijekom natjecanja putem računala s kamerom i zvučnicima natjecatelji su komunicirali s ocjenjivačkim povjerenstvom.

Na 63. državnom natjecanju mladih tehničara ove godine natjecalo se 189 učenika viših razreda osnovnih škola koji su se natjecali u 12 kategorija.

U posljednjih 12 godina ovo je 5. državni prvak iz OŠ Stjepana Radića na natjecanjima mladih tehničara. Školske god. 2009./10., imali smo državnog prvaka u kategoriji Promet, 2010./11. u kategoriji Elektrotehnika, 2012./13. i 2018./2019. u kategoriji Fotografija, i ove 2020./21. u kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina. Svim učenicima mentorica je bila Marina Nikolić, prof.

Za OŠ Stjepana Radića  ovo je uspjeh bez premca jer je natjecanje mladih tehničara natjecanje u kojem postižemo najbolje rezultate, a u Hrvatskoj zajednici tehničke kulture spomen OŠ Stjepana Radića i Metkovića izaziva veliko poštovanje.

Nastavnici Marini, a posebno novoj državnoj prvakinji KATJI JERKOVIĆ čestitamo na postignutom uspjehu i promicanju izvrsnosti i darovitosti učenika OŠ Stjepana Radića i Grada Metkovića.

Priloženi dokumenti:
tablica_MUT.png (122.45 KB)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 9. 5. 2021.

« Ožujak 2024 »