Državno Natjecanje iz geografije za šk. g. 2020./2021.

TONI TOLJ novi državni prvak na Natjecanju iz geografije, izvrstan je bio i IVANO DRAGOBRATOVIĆ

Državno Natjecanje iz geografije u školskoj 2020./2021. godini održano je 3. i 4. svibnja 2021. godine pod posebnim uvjetima i to na način da se natjecanje odvijalo u matičnim školama putem informacijsko-komunikacijske tehnologije. Na ovom su natjecanju sudjelovali i učenici naše škole Ivano Dragobratović, 6. d i Toni Tolj, 7. d koji su i u studenome 2021. godine, na državnom natjecanju za prošlu školsku godinu, ostvarili izvrsne rezultate i osvojili 4. i 3. mjesto. Oba su učenika tako u samo 6 mjeseci dva puta bili sudionici najviše razine natjecanja što je zaista impresivan rezultat, kako za učenike tako i za našu školu. Uz podršku mentorice uč. geografije Sande Blatančić, prof. ove su školske godine Ivano i Toni još jednom pokazali zavidno znanje i ostvarili izvrstan rezultat, a TONI TOLJ je postao novi državni prvak i najbolji mladi geograf u Republici Hrvatskoj u kategoriji učenika 7. razreda. Među 107 natjecatelja u kategoriji 6. razreda i vrlo jakoj konkurenciji Ivano je ostvario šesti rezultat i zauzeo u ukupnom poretku 20 mjesto.

Natjecanje je provedeno u skladu s trenutačnim epidemiološkim mjerama sprečavanja širenja bolesti COVID-19. Ravnateljica OŠ Stjepana Radića Božena Nikoletić, prof. osigurala je prema preporukama državnog Povjerenstva sve tehničke preduvjete koje su bili potrebni za provedbu državne razine natjecanja na daljinu, a kako je organizacija natjecanja bila iznimno zahtjevna pomogli su  članovi školskog Povjerenstva za provedbu državnog natjecanja Katarina Tošić, mag. informatike i učiteljice Valentina Crnčević, dipl. uč. razredne nastave i Petra Ćerlek, mag. prim. educ.

Dana 17. svibnja 2021. godine državno Povjerenstvo za Natjecanje iz geografije objavilo je rezultate natjecanja na mrežnim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje koje možete vidjeti OVDJE.

I ranije su naši učenici postizali izvrsne rezultate na državnim natjecanjima iz Geografije, a ove godine smo zaista ponosi na naše mlade geografe koji su ostvarili vrhunske rezultate. Uz državnog prvaka iz tehničke kulture, TONI TOLJ nas je posebno razveselio i titulom državnog prvaka iz geografije i još jednom našoj školi i Gradu Metković učinio čast da se možemo pohvaliti izvrsnim rezultatima i najvećim uspjesima.

Našem zlatnom  prvaku Toniju Tolju, izvrsnom Ivanu Dragobratoviću i njihovoj mentorici Sandi Blatančić, prof. čestitamo od srca na radosti koju su nam pružili svojim uspjehom.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 19. 5. 2021.