Dodjela nagrada i priznanja najuspješnijim učenicima i mentorima na natjecanjima u šk. g. 2019./2020. i 2020./2021.

Kad je najteže, naši su učenici najbolji!

Nastavna je godina završila, neizvjesna i poprilično teška i za učenike, učitelje i roditelje. U posljednje dvije školske godine koje je obilježila pandemija COVID 19, neizvjesna su bila i natjecanja učenika u znanju, sportu i smotrama. Dugo vremena nije se znalo kada i kako će se održati natjecanja i hoće li ih uopće biti.

U šk. g. 2019./2020. sva su natjecanja obustavljena u ožujku 2020. godine, da bi se nastavila početkom šk. g. 2020./2021. i tek što je završio jedan ciklus natjecanja, započeo je novi, za šk. g. 2020./2021. Naime, natjecanja su se održavala u matičnim školama učenika, a zbog nemogućnosti održavanja dodatne nastave u školi, komunikacija između učenika i mentora bila je otežana i isključivo posredstvom informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Nažalost, u posljednje dvije školske godine učenici nisu bili u mogućnosti dokazati se na sportskim natjecanjima koja se nisu ni održavala. Nadamo se da će se i to uskoro promijeniti i da ćemo se vratiti normalnim školskim aktivnostima na koje smo naviknuli i koje nam jako nedostaju.

Kako prošle školske godine, ali ni ove, Dan škole nismo proslavili na način kako smo to običavali raditi, ravnateljica Božena Nikoletić, prof. organizirala je u vanjskom školskom prostoru svečanost dodjele priznanja i nagrada.

Ravnateljica je istaknula: „Stanje uzrokovano pandemijom korona virusa odrazilo se na živote svih nas, na našu školsku zajednicu, ali i u ovim teškim vremenima, kada smo bili onemogućeni održavati nastavu u školi, svi smo pokazali odlučnost i hrabrost suočavajući se s neizvjesnošću i brigom, pojaviše za vlastito zdravlje.

Ono što me posebno raduje je uspjeh svih vas na natjecanjima gdje ste pokazali izvrsno znanje i sposobnosti, odgovorno prihvatili nova pravila, i u ovim najtežim vremenima, vi ste postigli najbolje rezultate. Tome govori u prilog 13 učenika koji su u posljednje dvije školske godine sudjelovali na najvišim razinama, državnim natjecanjima, od čega su dva učenika postali prvaci Republike Hrvatske u područjima u kojima su se natjecali.

Sve nagrade i priznanja koja ste dobili, dragi učenici i učitelji, za vaš uspjeh, velika su osobna postignuća, ali ona su donijela veliku radost OŠ Stjepana Radića, roditeljima i Gradu Metkoviću. Na tome vam iskreno i veliko HVALA.“

Ponešto drugačije, bez podrške publike i gromoglasnog pljeska, ali dostojanstveno i radosno, uručena su priznanja učenicima i mentorima koji su marljivo i predano pokazali da je njihov uspjeh ujedno uspjeh cijele škole.

Klikom na fotografiju ispod, pogledajte videouradak koji je pripremila knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl. i neka se naše veselje i ponos prenese na sve vas.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 18. 6. 2021.

« Ožujak 2024 »