USPJEH MLADIH FOTOGRAFA NAŠE ŠKOLE

MLADI FOTOGRAFI USPJEŠNI NA MEĐUNARODNIM I DRAŽAVNIM NATJEČAJIMA U FOTOGRAFIJI

Učenici naše škole su sudjelovali ove godine na različitim fotografskim natječajima i postizali zapažene rezultate. Njihovi radovi su nagrađeni i objavljeni na različitim fotografskim izložbama:

48. Međunarodna izložba dječjeg likovnog stvaralaštva Lidice, listopad 2020.

Međunarodna izložba dječjeg likovnog stvaralaštva održava se od 1972. svake godine u češkom gradu Lidicama.

Opća skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 2020. godinu Godinom zdravlja biljaka. 48. izdanje Međunarodne izložbe dječjeg likovnog stvaralaštva Lidice bilo je posvećeno temi „KRAJOLIK“.
Organizator je primio ukupno 22.216 radova u različitim tehnikama iz 78 zemalja, od čega 1.370 fotografija. Međunarodno ocjenjivačko tijelo je Počasne diplome dodijelilo sljedećim mladim autorima Maji Dragobratović, Katji Jerković, Niki Kozina i Patriciji Marković iz Metkovića (OŠ Stjepana Radića) i njihove su fotografije uvrštene u izložbu postavljenu u Galeriji Lidice. Više o tom natječaju možete pogledati
OVDJE

Natječaj u organizaciji Htvatskog fotosaveza „Blagdansko ozračje”- prosinac, 2020.

Hrvatski fotosavez, sukladno trenutku u kojem živimo, nastoji potaknuti aktivnosti vizualnog promišljanja i izražavanja organizacijom fotografskog natječaja na temu: „Blagdansko ozračje“ Natječaj je bio otvoren za sve građane Republike Hrvatske.

Frane Vugdelija- izložene fotografije u izložbi fotografija u Vinogradkoj ulici u Zagrebu. Fotografije svjedoče o vizualnom promišljanju i fotografskom izražavanju autora na temu „Blagdansko ozračje“. Virtualna izložba se može pogledati OVDJE.

Natječaju EKO-FOTKA 2021. (Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi)- organizator natjecanja: Osnovna škola Ferdinandovac, veljača 2021.

To je natječaj za učeničku eko-fotografiju koji se raspisuje na razini svih osnovnih škola Republike Hrvatske. Pokrovitelj je tog projekta je Fond za zaštitu okoliša i energetisku učinkovitost. Svrha je projekta poticanje i razvijanje ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu, te osvješćivanje potrebe da je pojedinac dužan živjeti u suglasju s prirodom. Projekt se počeo provoditi u školskoj 2001./2002. godini i od tada ga svake godine redovito organizira.

Frane Vugdelija – 2. nagrada na Natječaju EKO-FOTKA 2021. (Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi)

Izložba Eko fotka 2021. - Zeleni se zeleni OVDJE

Izložba Eko fotka 2021.- Ovo nanaosi bol našoj majci prirodi OVDJE.

Čestitamo svim učenicima na trudu i zapaženim rezultatima. Mentorica učenicima je bila učiteljica Marina Nikolić, prof.

objavio: Administrator   datum: 18. 6. 2021.