eTwinning projekt – Tajne naših ulica i trgova

Učenici 3. e razreda i njihova učiteljica Sandra Šutalo tijekom šk. god. 2020./21. sudjelovali su u eTwinning projektu Tajne naših ulica i trgova. Istraživačkim radom i aktivnostima otkrivali su zanimljivosti o ulicama i trgovima našega grada. Kao projektne ulice i trgove odabrali  su Ulicu oca Ante Gabrića, Ulicu kralja Zvonimira i Trg dr. Franje Tuđmana. Na početku sudjelovanja u projektu predstavili su se ostalim sudionicima projekta i izradili razredni logo. Tijekom godine odradili su brojne aktivnosti vezane uz projekt, a to su: izrada makete škole i okolnih ulica, odabir ulica i trgova za istraživanje, istraživanje i prezentacija odabranih ulica i trga, istraživanje i prezentacija povijesnih ličnosti po kojima nose ime, izrađivanje maketa „Naše zelene ulice“, izrada prezentacije uz pomoću koje su prenijeli naučeno ostalim partnerima projekta i izrada kviza kojim su provjerili naučeno. Izvanučioničkom nastavom ponovili su naučeno i došli do nekih novih spoznaja. Aktivnosti su ostvarili kroz Satove razrednika, Prirode i društva i Likovne kulture. Aktivnosti projekta bile su zanimljive i edukativne, a neke od uradaka možete pogledati u galeriji  klikom na Opširnije.

Piše Sandra Šutalo, dipl. uč. razredne nastave

objavio: Ivana Čarapina   datum: 26. 6. 2021.

« Ožujak 2024 »