Obavijest za učenike 8. razreda

OBAVIJEST UČENICIMA OSMOG RAZREDA O UPISU U SREDNJU ŠKOLU

• OŠ STJEPANA RADIĆA

U četvrtak, 8. srpnja 2021. godine u 9 sati učenici osmog razreda trebaju doći u školu s roditeljem kako bi potpisali PRIJAVNICEPrijavnica je obrazac koji sadrži konačnu listu prijavljenih obrazovnih programa, poredanih prema prioritetima, a a arhivira je razrednik. Razrednici će isprintati prijavnice te ih učenici i roditelji potpisuju.

Učenici i roditelji A smjene (8.a,b,c) doći će ispred nadstrešnice pored školskog igrališta, a roditelji B smjene (8. d,e) ispred glavnog ulaza, tj. lijevo i desno od ulaza.

Potpisivanjem prijavnice svi kandidati potvrđuju svoju stvarnu namjeru upisa u bilo koji obrazovni program naveden u prijavnici. Aplikacija će kandidata automatski rasporediti na obrazovni program koji mu je najviše na listi prioriteta, a na kojemu prema broju bodova ulazi u upisnu kvotu. Također, ova prijava ne garantira upis u odabrane obrazovne programe, ako upisna kvota u trenutku objave konačnih ljestvica poretka bude popunjena kandidatima s više bodova. Konačni rezultati upisa će se objaviti 10. srpnja 2021. godine.

Dostava PRIJAVNICE elektoničkim putem. Ako su učenik i roditelj spriječeni doći u navedeno vrijeme u školu, učenik može sam dohvatiti prijavnicu sa svog sučelja iz sustava NISpuSŠ. Nakon što su učenik i roditelj/skrbnik ispisali i vlastoručno potpisali prijavnicu, prijavnica poslikana ili skenirana dostavlja se razredniku  elektronički putem.

VAŽNO! Samo kandidati za koje je u sustavu označeno da su predali potpisanu prijavnicu naći će se na konačnim ljestvicama poretka.

Nakon, potpisivanja i evidentiranja prijavnica razrednici i koordinatori upisa u osnovnoj školi završili su sa svim obvezama vezanim za upis.

• SREDNJE ŠKOLE

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju. Kandidat svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na UPISNICI dostupnoj na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr),a koju je dužan dostaviti u srednju školu u kojoj je ostvario pravo upisa. Učenici sami printaju UPISNICU koja će se pojaviti u aplikaciji www.upisi.hr nakon objave konačnih rezultata tj. 10. srpnja 2021. godine. Potpisana upisnica se nosi u srednju školu koja se upisuje, a o točnom  vremenu upisa u srednju, učenici i roditelji se mogu informirati na mrežnim stranica srednje škole koju učenik upisuje. (GIMNAZIJA METKOVIĆSREDNJA ŠKOLA METKOVIĆSREDNJA POLJOPRIVREDNA I TEHNIČKA ŠKOLA OPUZENSREDNJA ŠKOLA FRA ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA PLOČEMEDICINSKA ŠKOLA DUBROVNIK, OBRTNIČKA I TEHNIČKA ŠKOLA DUBROVNIK, TURISTIČKA I UGOSTITELJSKA ŠKOLA DUBROVNIK, POMORSKO-TEHNIČKA ŠKOLA DUBROVNIK, ZDRAVSTVENA ŠKOLA SPLIT,  SREDNJA ŠKOLA FRA ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA MAKARSKA i dr.)

Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja srednje škole (potvrda školske medicine, potvrda obiteljskoga liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis) te UPISNICU, učenici moraju dostaviti srednjoj školi u koju će upisati u razdoblju određenom za upis  tj. od 12. do 14. srpnja 2021. godine

LIJEČNIČKI PREGLEDI

VAŽNO! Za određena zanimanja koje učenici upisuju potrebno je prilikom upisa donijeti i liječničke potvrde. Svaki učenik u svojoj aplikaciji www. upisi.hr, u izborniku REZULTATI i klikom na zanimanje koje upisuje (Struktura bodova/Detaljno) može vidjeti treba li mu liječnička potvrda i koja.

Ako je učenicima potrebna potvrda školskog liječnika o sposobnosti za odabrano zanimanje, u Domu zdravlja Metković, dr. Musulin izdaje potvrde prema sljedećem rasporedu:

9. srpnja 2021. (petak) - konobari od 13 do 15 sati

12. srpnja 2021. (ponedjeljak) - ekonomisti od 8 do10 sati
                                                       - upravni referent od 10 do12 sati

13. srpnja 2021. (utorak)    - komercijalist  od 8 do 10 sati
                                                 - hoteljesrko-turistički tehničari od 10 do 12 sati

Za određena zanimanja potrebna je liječnička svjedodžba medicine rada koju učenici moraju dobiti u ordinaciji medicine rada, a ne kod školskoga liječnika (Npr. za zanimanja medicinska sestra, kuhar, automehaničar, vozač i sl.)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 6. 7. 2021.