Međunarodni dan učitelja

Međunarodni dan učitelja - obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni. Prigoda je to i za isticanje važnosti rada svih učitelja i nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj.

Biti učitelj velika je čast i privilegija, biti učitelj velika je odgovornost, biti učitelj znači razvijati duh slobodnog mišljenja kod učenika, biti učitelj znači imati neizmjernu ljubav prema svojim učenicima, biti učitelj znači svakodnevno se radovati sreći i smijehu svojih učenika. SVJETSKI DAN UČITELJA, je dan kad svi učitelji na trenutak zastanu, sjete se i upitaju tko su i koja im je misija u svijetu.

Evo kako jedan učenik četvrtoga razreda vidi svoju učiteljicu.

Moja učiteljica

Moja učiteljica nije mučiteljica.
Ona je dobra, ni slična ko´ kobra.
Ona ima srca za sve dobre ili loše učenike.
Pod nastavom nikad ne spava niti je uvijek boli glava.
Druge učiteljice nisu joj ravne ko´ da su ikad bile slavne.
Moja učiteljica ima dobar stav kao neki strašan lav

Zato je moja učiteljica zakon meni učeniku četvrtog razreda i nakon.
Ona mi je jako kul kao onaj Red bul.

Veliki ruski pisac Tolstoj jednom je izjavio:

„AKO UČITELJ VOLI SAMO POSAO, ON JE DOBAR UČITELJ. AKO UČITELJ VOLI UČENIKA KAO OTAC ILI MAJKA, ON JE BOLJI OD ONOG UČITELJA KOJI JE PROČITAO SVE KNJIGE, ALI NE VOLI NI POSAO NI ĐAKE. KAD UČITELJ SJEDINI LJUBAV PREMA POSLU I PREMA UČENICIMA, ON JE SAVRŠEN UČITELJ.“

Nismo svi savršeni, no svi se slažemo da je  učiteljski poziv zapravo nešto predivno. Voditi i učiti djecu kroz život zaista je velik izazov i ogromna odgovornost.

DRAGI UČITELJI, SRETAN VAM VAŠ DAN!

I ne zaboravite, dobar učitelj nikada ne smije zaboraviti da je i sam bio dijete.

Manuela Šiljeg Malezija

objavio: Administrator   datum: 5. 10. 2021.

« Ožujak 2024 »