6. listopada - SVJETSKI DAN CEREBRALNE PARALIZE

Obilježavanje Svjetskoga dana cerebralne paralize u našoj školi postalo je tradicija. Čim nam na vrata pokuca listopad, u našim učionicama šire se ideje kako istaknuti važnost ovoga posebnoga dana.
Ovaj dan nas podsjeća na to da 17 milijuna ljudi širom svijeta živi sa cerebralnom paralizom. Obilježavanjem se žele osigurati jednaka prava, pristupi i mogućnosti kako za djecu, tako i za odrasle osobe sa CP.

Kako bismo u našoj školi što bolje obilježili ovaj dan, naši učenici u posebnom razrednom odjelu zajedno sa svojim učiteljicama: Antonelom Markotić, Ivanom Sršen, Jelenom Šalinović i Martinom Živkušić izradili su plakate na ovu temu i razgovarali o važnosti ovog dana. Budući da je već poznato da je zelena boja simbol za cerebralnu paralizu, napuhali smo zelene balone te ukrasili razrede u zelenom tonu. Ispekli smo zdrave mafine i ukrasili "magičnim" zelenim šlagom. Kao šećer na kraju, osladili smo se zelenim mafinima! Na ulazu u školu postavili smo bitne informacije o CP kako bismo se svi što bolje informirali i naučili nešto novo.

Kako nam je bilo i kako smo se proveli, možete prosuditi sami klikom na fotografiju ispod.

Piše Martina Živkušić, učiteljica rehabilitatorica

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 10. 2021.

« Ožujak 2024 »