10. listopada - SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

Svjetska federacija za mentalno zdravlje (WFMH) u suradnji sa Svjetskom zdravstvenom organizacijom (SZO) od 1992. godine 10. listopada obilježava Svjetski dan mentalnog zdravlja. Na taj dan podsjeća se na važnost ulaganja u sustav podrške mentalnom zdravlju i promicanje mentalnog zdravlja te destigmatizaciju osoba narušenog mentalnog zdravlja.

Ove godine sloganom „Briga o mentalnom zdravlju za sve: neka bude stvarnost“, SZO nastavlja osvještavanje potrebe da se unaprjeđuje dostupnost i kvaliteta različitih usluga u području mentalnog zdravlja. Također, potiče na isticanje pozitivnih priča u brizi za mentalno zdravlje stanovništva te sama nudi u svojim materijalima alate koji mogu pomoći u brizi za mentalno zdravlje i pružanje podrške drugima.

U sklopu eTwinning projekta „Primjena različitih tehnika učenja“ učenici četvrtih razreda sa svojim učiteljicama Anom Čužić, Ivanom Sršen, Jelenom Bartulović, Anikom Popovac, Sandrom Šutalo i pedagoginjom Nikolinom Vugdelija oblilježili su Svjetski dan mentalnog zdravlja. Na Satovima razrednika razgovarali su o samom pojmu mentalnog zdravlja te načinima kako ga mogu  očuvati.

Pripremili su prigodni pano kako bi svoja saznanja podijelili s ostalim učenicima i učiteljima Škole, a uz tradicionalne zelene vrpce obilježavanju su se pridružili i  ostali učitelji.

Brinimo o svom zdravlju, jer kao što irska poslovica kaže:

„AKO NEMAŠ VREMENA ZA SVOJE ZDRAVLJE SADA, NEĆEŠ IMATI ZDRAVLJA ZA SVOJE VRIJEME SUTRA.“

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

Klikom na OPŠIRNIJE pročitajte savjete Kako brinuti o svom mentalnom zdravlju?

objavio: Ivana Čarapina   datum: 14. 10. 2021.