SVJETSKI DAN IZUMITELJA

Svjetski dan izumitelja obilježava se 9. studenoga kako bismo se prisjetili brojnih umova koji su promišljali  dalje od vremena u kojemu su živjeli te da im zahvalimo na svim izumima i idejama kojima su nam olakšali život. Obilježavanje  dana izumitelja je također poticaj novim generacijama da njeguju duh istraživanja i stalnog kritičkog promišljanja. U našoj školi obilježili su ga učenici 4. a i 4. e sa svojim učiteljicama Anom Ćužić i Sandrom Šutalo. Učenici su prigodnim aktivnostima saznali koji su to najpoznatiji hrvatski i svjetski izumitelji. Uz pomoć digitalnih sadržaja istražili smo izume bez kojih danas ne možemo zamisliti svakodnevni život. Na kraju su nastali i likovni portreti posvećeni našem najvećem izumitelju Nikoli Tesli.

Nismo zaboravili spomenuti i našeg najpoznatijeg, animiranog znastvenika profesora Baltazara uz kojega su odrasle mnoge generacije. Upravo je ovaj omiljeni, dječji animirani junak, prikazan kao dobri duh Baltazargrada u kojem dobro uvijek pobjeđuje zlo. Profesor je omiljen i u našim razredima.

Moramo priznati kako se potajno nadamo da se među našim učenicima krije neki novi izumitelj i znanstvenik.Nadamo se kako će ove naše aktivnosti poslužiti svima kao nadahnuće za stvaranje još uspješnije i zdravije budućnosti.

...Znanost je način razmišljanja, koji nadmašuje samo znanje...

Carl Edward Sagan

Piše  učiteljica Ana Ćužić, dipl . uč. razredne nastave

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 11. 2021.

« Ožujak 2024 »