18. studenoga - Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i žrtvu Vukovara i Škabrnje

Hrvatska 18. studenog obilježava Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i žrtvu Vukovara i Škabrnje.  Vukovar je mjesto posebnog domovinskog pijeteta zbog svoje važne uloge i mjesta u povijesti uspostave samostalne, neovisne, suverene i demokratske hrvatske države te predstavlja simbol hrabrosti, žrtve, pobjede i zajedništva u Domovinskom ratu, kao i Škarbnja, koja je jedno od mjesta najvećeg stradanja. Pijetet i sjećanje posvećeni su također i onim žrtvama i stradalnicima Domovinskog rata koji su nestali i čije sudbine su još uvijek nepoznate.

U trajno sjećanje, a posebice sada na dan posvećen njihovoj žrtvi i stradanju, učitelj likovne kulture Antom Lekom  pripremio je prigodni pano na 1. katu škole.

Danas je važno znati i prenositi istinu o Domovinskom ratu. Trebamo uvijek biti zahvalni svim hrvatskim braniteljima i svima onima koji su dali živote za obranu Hrvatske. Iako se na spomen Vukovara osjeća velika bol, osjeća se i veliki ponos na grad koji je stajao kao branik Hrvatske. Istina o velikoj tragediji Vukovara i njegovih branitelja nikada ne smije pasti u zaborav, a to su dokazali, pod vodstvom učiteljica Marije Volarević i Marijane Kljusurić i  naši učenici 3. a i 3. c razreda koji svojim  prekasnim likovnim radovima poručuju NEĆEMO VAS  ZABORAVITI!

Klikom na fotrografiju ispod pokreni video!

U metkovskom parku, u večernjim satima, tradicionalno se pale svijeće  za sve poginule žrtve. Iako su na snazi posebne epidemiološke mjere i zbog održavanja online nastave nismo u mogućnosti organizirati odlazak svih naših učenika u Gradski park, učenici 5. e razred s razrednikom Borisom Brčićem učinili su to u ime svih nas.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 17. 11. 2021.